چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

تاریخ انتشار : ۸ آذر ۱۳۹۷ در ۸:۰۰ ب.ظ , کد خبر:   73460
مراسم تجلیل از برادران صفابخش عکاسان پیشکسوت لاهیجانی/ تصاویر

مراسم تجلیل از برادران صفابخش عکاسان پیشکسوت لاهیجانی برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ مراسم تجلیل از برادران صفابخش ( کیومرث ، مصطفی و مهدی ) از عکاسان پیشکسوت لاهیجانی توسط انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر لاهیجان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان برگزار شد.

 

این برنامه امشب پنج شنبه هشتم آذر ماه ساعت ۱۹ در سالن اجتماعات اداره اصناف شهرستان لاهیجان برگزار شد

کیومرث صفابخش متولد ١٣١٣ در لاهیجان یکی از قدیمی ترین عکاسان لاهیجان است که علاوه بر عکاسی ، هنر نقاشی و خوشنویسی را از پدر بزرگش آموخت . وی اولین دوربین مورد استفاده خود را که شامل دوربین و سه پایه دست ساز چوبی معروف به دوربین فوری را ساخته است و در رتوش وتبدیل عکس های پرتره سیاه وسفید به عکس رنگی بصورت رنگ دستی مهارت زیادی داشت .

کیومرث صفابخش در دهه ۵٠ عکس‌هایی به اندازه هفتاد در صد سانتی‌متر مربوط به کارخانه چای را توسط استانداری گیلان در کشور شوروی سابق به نمایش گذاشت. او در روزنامه آیندگان و مجله تاج ورزشی (مدیر فوتبال صنعت چای لاهیجان) به عنوان خبرنگار و عکاس همکاری داشت و در حال حاضر در عکاسی همایون مشغول کار است.

مصطفی صفابخش متولد ١٣١٧ و مهدی صفابخش متولد ١٣٢٧ هم از عکاسان فعال لاهیجانی هستند که پس از کیومرث صفابخش با تاسیس عکاسی صفا و مهدی در لاهیجان در حال فعالیت هستند.

 

عکس و خبر: ابوالفضل شکری

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید