چای شما

يك نوجوان 13 ساله بلژيكي

تاریخ انتشار : ۳ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۱:۰۵ ق.ظ , کد خبر:   6742
کوچک‌ترین سرباز داعش در سوریه را بشناسید

به گزارش  صبح رانکوه: «یونس اباعود» یک نوجوان ۱۳ ساله بلژیکی است که اصالت وی به مغرب برمی‌گردد. برای نخستین بار، فروم‌های وابسته به داعش بودند که عکس وی را منتشر کرده و حضور وی در صفوف سربازان داعش را نشانگر حمایت عمومی مسلمانان از این گروهک تروریسیتی دانستند!

سرویس بین الملل شفاف – شبکه‌های اجتماعی طی دیروز و امروز به صورت گسترده تصاویر یک نوجوان ۱۳ ساله را به اشتراک می‌گذارند که به گفته کاربران حامی گروه تروریستی داعش، «خردسال‌ترین جهادگر در صفوف دولت اسلامی» است.
به گزارش سرویس بین الملل شفاف، «یونس اباعود» یک نوجوان ۱۳ ساله بلژیکی است که اصالت وی به مغرب برمی‌گردد. برای نخستین بار، فروم‌های وابسته به داعش بودند که عکس وی را منتشر کرده و حضور وی در صفوف سربازان داعش را نشانگر حمایت عمومی مسلمانان از این گروهک تروریسیتی دانستند!
123329_526
یونس اباعود، نوجوان ۱۳ ساله بلژیکی، کوچک‌ترین سرباز داعش در سوریه
تاکنون تصاویر متنوعی از یونس اباعود منتشر شدده، اما در مورد خانواده و خود وی اطلاعات زیادی منتشر نشده است. تنها نکته‌ای که در این مورد افشا شده، پل ارتباطی وی با این گروهک تروریستی است. پیش از پیوستن یونس به این تشکیلات، برادر بزرگ‌تر وی به نام «عبدالحمید اباعود» به داعش پیوسته بود و همین برادر، شرایط را برای حضور برادرش در سوریه فراهم کرده است.
در حالی تصویر این نوجوان ۱۳ ساله به عنوان کوچک‌ترین سرباز داعش در سوریه منتشر شده که چندی قبل عکس کوچک‌ترین سرباز داعش در عراق نیز منتشر شده بود. «خالد شاروف» یک کودک ۷ ساله استرالیایی است که برای جنگ به گروه تروریستی داعش پیوسته است.
بنا به اطلاعات ارائه شده از سوی تشکیلات داعش، خالد کوچک‌ترین سرباز داعش در عراق به حساب می‌اید. نکته تکان دهنده در مورد خالد شاروف، عکسی است که وی با سر بریده یک سرباز ارتش عراق انداخته است. انتشار این عکس، نگرانی‌ها در مورد آینده این افراد را شدت بخشیده است.
خالد شاروف، کودک ۷ ساله استرالیایی، کوچک‌ترین سرباز داعش در عراق
پدر خالد، یکی از فرماندهان تروریست داعش در عراق است که پسرش را نیز دو هفته بعد از فتح تکریت به عراق آورد.
انتشار تصویر فوق (سمت چپ) که خالد را با لباس عرف اروپایی، اما همراه با اسلحه و به خصوص سر بریده شده سرباز عراقی نشان می‌داد، موجی از واکنش‌ها را در اروپا به دنبال داشت؟
به راستی انسان چه قدر می‌تواند از خوی و فطرت انسانی خویش فاصله بگیرد؟
منابع اطلاعاتی می‌گویند حداقل ۲۰۰۰ شهروند غربی در صفوف داعش در سوریه و حدود ۷۰۰ نفر نیز در عراق در حال نبرد هستند که در این میان بیش‌ترین حجم به انگلستان تعلق دارد. به گزارش مجله نیوزویک، حدود ۵۰۰ شهروند بریتانیایی طی یک سال اخیر با ترک این کشور، به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند که بازگشت یان افراد می‌تواند امنیت انگلستان را به صورت جدی تهدید کند.
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید