چای شما
تاریخ انتشار : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۳:۰۸ ب.ظ , کد خبر:   67042

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
قیمت خرید تضمینی برگ سبزچای اعلام شد/ سهم دولت و کارخانه‌ها از خرید چای مشخص شد

قیمت خرید تضمینی برگ سبزچای در سال ۹۷ برای برگ سبز درجه یک ۲۷۲۹۲ ریال و درجه دو۱۵۲۸۳ریال اعلام شده است. یارانه پرداختی دولت به ازای هر کیلوگرم برگ سبز مشخص شد که برای برگ سبز چای درجه یک۵۹درصد و درجه دو۵۶ درصد اعلام شده است.

 

به گزارش  رانکوه نیوز؛ آن طور که برخی منابع اعلام می‌کنند قیمت خرید تضمینی برگ سبزچای در سال ۹۷ برای برگ سبز درجه یک ۲۷۲۹۲ ریال و درجه دو۱۵۲۸۳ریال اعلام شده است. درسال ۹۶ قیمت تضمینی خرید برگ سبز برای درجه یک ۲۶۲۴۲ریال و درجه دو۱۴۶۹۵ریال بود.

همچنین یارانه پرداختی دولت به ازای هر کیلوگرم برگ سبز مشخص شد که برای برگ سبز چای درجه یک۵۹درصد و درجه دو۵۶ درصد اعلام شده است. با این حساب مبلغ سهم کارخانه داران چای بابت خرید برگ سبز درجه یک۴۱درصد ودرجه دو۴۴درصد خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پیشتر نماینده لنگرود گفته بود که گویا دولت قصد دارد،نرخ چای را تنها ۴ درصد افزایش دهد درصورتی که دولت برای تامین اقتصاد چایکاران نرخ این محصول را باید بر مبنای نرخ تورم تعیین کند. با اعلام قیمت‌ها مشخص شد که دولت همان حدود ۳٫۸ تا ۴ درصد افزایش قیمت برای خرید برگ سبز چای را نسبت به سال گذشته در نظر گرفته است.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید