چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۸ در ۲:۵۷ ب.ظ , کد خبر:   80235

فرماندار املش در جلسه برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
قاچاق کالا و ارز امنیت اقتصادی جامعه را به مخاطره می اندازد

فرماندار املش گفت: قاچاق کالا و ارز یکی از چالش هایی است که امنیت اقتصادی جامعه را به مخاطره می اندازد.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، یونس محمودی در جلسه برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ،ضمن تقدیر و تشکر از عوامل نیروی انتظامی جهت امنیت و مبارزه با قاچاق کالا گفت:پیشگیری برتر از مقابله با هر متاعی چه در حوزه تخدیری و چه در حوزه های کالاهای خارج از شبکه است.وی افزود:انواع قاچاق ها درحوزه های پولی واعتباری اتخاذ سیاست های عقلایی واجماعی مهمتر ،موثرتر،آسانتر،کوتاه تر و کم هزینه تر است .

 

فرماندار املش در ادامه با بیان اینکه عواملی که می تواند این واژگان را تفسیر کند افزود:۱-تعامل و همگرایی مسوولان در حوزه های ملی وشهرستانی۲-اتخاذ روش های معقول وبراساس اقتضاعات فضای کشور۳-احصاء و اولویت بندی نمودن نوع کالای مورد هدف در احلاسیه های کا رشناسی این شهرستان با مطالعه و مداغه نظر۴-تمیز داون،تفاوت قایل شدن میان کالاهای خارج از شبکه و قاچاق است.

 

نماینده عالی دولت در املش با اشاره به اینکه اگر ما علل و عوامل بروز پدیده های مضمومی بنام خارج از شبکه یا قاچاق را تشخیص دهیم به هیچ وجه نمی توانیم با معلولات رفتار کنیم افزود:کالاهای متغیر و شناوری که براساس اقتضاعات شش ماهه اول سال با شش ماهه دوم سال براساس عرف حاکم در شهرستان درقالب قاچاق وکالای خارج از شبکه جایشان عوض کنند.

 

وی با بیان اینکه چوپ رتبه اول کالای خارج از شبکه در شش ماهه اول سال حرف اول را می زند،خاطر نشان کرد:اول باید بررسی صورت گیرد و دوم برای کاهش و پیشگیری از چوب،سوخت و لوازم بهداشتی قاچاق چه اهرمی برای رفع،کاهش و زدودن نیاز است انجام گیرد.

 

فرماندار املش همچنین افزود:برای پیشبرد اهداف سیاست های علمی و فناورانه، به برگزاری کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان برای تعریف قاچاق کالای خارج از شبکه و حضور همه دستگاههای اجرایی،دهیاران،شوراها و پیمانکاران شرکت چوب نیاز داریم.

 

دکتر محمودی با اشاره به اینکه بخش عظیمی از دلار،یورو و ریال ایران در قاچاق کالا مصروف می شود افزود:همه دستگاههای اجرایی ،دهیاران ،بخشداران می توانند بنر یا پرده با موضوع مبارزه با قاچاق کالا و مزایا ومعایب آن را جهت اطلاع شهروندان بردرب ادارات خود نصب کنند .


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید