چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۵ ب.ظ , کد خبر:   79866

نماینده آموزشگاههای آزاد فنی وحرفه ای شهرستان املش

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
فعالیت آموزشگاههای طراحی دوخت،فرش بافی،صنایع دستی در املش

نماینده آموزشگاههای آزاد فنی وحرفه ای شهرستان املش از از فعالیت آموزشگاههای طراحی دوخت،فرش بافی،صنایع دستی خبرداد

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، خانم قنبرزاده در جلسه شورای مهارت شهرستان املشاز  و از همه دست اندرکارانی که برای معافیت مالیاتی آموزشگاهها تلاش کردند تقدیر و تشکر نمود.

 

 

وی با بیان اینکه آموزشگاهها با مشکلاتی در شهرستان مواجه هستند وبارها بیان شده ولی توجه نشده است گفت:ما تنها آموزش مهارتی در سطح شهرستان وکشور هستیم ولی متاسفانه برخی ادارات مانند کانونهای آموزش و پرورش،مدارس غیر انتفاعی،هلال احمر و میراث فرهنگی موازی کاری می کنند و به موازات ما آموزش می دهنداما منجربه ارائه مدرک معتبر فنی وحرفه ای نمی شوند.

 

وی با اشاره به اینکه مزیت آموزشگاههای ما نسبت به مراکز ذکر شده منجربه دیپلم فنی وحرفه ای می شود افزود:ما میخواهیم که درکنار شما باشیم و نیاز به همکاری با ادارات مختلف داریم.

 

قنبرزاده همچنین به مشکلات دیگر آموزشگاهها از جمله تبلیغات میدانی از سوی شهرداری ها و معاف از عوارض شهرداری پرداخت و افزود: با توجه به وضع اقتصادی موجود ،شاهد کمرنگ شدن آموزشگاههای مهارتی هستیم. لذاآموزشگاههای ما با چندین سال سابقه نیاز به حمایت شهرداری برای تبلیغات میدانی و معاف از پرداخت عوارض شهرداری دارد.

 

نماینده آموزشگاههای آزاد فنی وحرفه ای شهرستان املش درادامه استیجاری بودن مکان ها را از دیگر معضلات آموزشگاهها برشمرد د افزود:در راستای اجاره مکان مناسب و تجهیز وتوسعه آموزشگاهها نیاز به تسهیلات کم بهره داریم.

 

وی همچنین از بخشداران بخش مرکزی املش و رانکوه خواست تا همکاری های لازم با آموزشگاهای شهرستان جهت اطلاع رسانی به دهیاران برای آموزش مهارتی به روستاییان در رده های سنی مختلف را داشته باشند.

 

قنبرزاده بیمه برای موسسات آموزشگاهای آزادرا از سوی مسوولین خواستار شدو درپایان نیز دستورالعمل های اماکن برای اجاره ساختمان آموزشگاهها را ازدیگر مشکلات برشمرد و افزود:اماکن ساختمان های تجاری مسکونی را برای آموزشگاهها نمی پذیردوحتما باید تجاری باشد اما متاسفانه درشهرستان ساختمان فقط تجاری وجود ندارد.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید