چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ در ۶:۲۹ ق.ظ , کد خبر:   76343

:معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری املش:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
فرهنگ هم زیستی با درخت و طبیعت باید نهادینه شود

:معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری املش گفت:فرهنگ ‌هم زیستی و زندگی با درخت و طبیعت باید در بین تمام آحاد اقشار جامعه، نهادینه شود

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز حیدری نژاد درمراسم  آئین بزرگداشت هفته منابع طبیعی در مدرسه کوثر آزاربن رانکوه ضمن تسلیت شهادت امام هادی(ع) و با تبریک هفته منابع طبیعی،از زحمات مدیر و دانش آموزان و همه کسانی که دربرگزاری مراسم نقش داشتند تقدیر و تشکر کرد و افزود:همه ما انسانها وهمه جاندارانی که در روی کره خاکی زندگی میکنند نیاز به اکسیژن و تنفس داریم تا بتوانیم زنده بمانیم.

 

وی درادامه درختان و گیاهان را به ریه های انسان تشبیه کرد و گفت: اگر قسمتی از جنگل تخریب شود مانند ریه انسان است که تخریب می شود.

 

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری املش با بیان اینکه هر درختی که قطع میشود ما با کمبود اکسیژن در محیط زندگی مان مواجه خواهیم شد خاطرنشان کرد:درختان نقش بسیار مهمی در زندگی تمام جانداران روی کره زمین را دارا هستند.

وی اضافه کرد:منابع های مختلفی همچون منابع آبی و جنگلی در محیط زندگی ما وجود دارند و بعضی از این منابع تجدید پذیر هستند و بعضی هم تجدید ناپذیر و زمان زیاد طول می کشند تا دوباره احیاء شوند.وی تصریح نمود:منابع تجدید پذیر به ما کمک می کنند تا ما انسانها در روی کره زمین خیلی راحت تر زندگی کنیم.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان املش با بیان اینکه کمبود منابع طبیعی و از بین رفتن آن باعث مشکلات مضاعف خواهد شد افزود:اگر این جنگلها از بین بروندبا فرسایش خاک و زمین مواجه خواهیم شد و تخریب جنگلها یعنی تخریب آب و هوای آن منطقه و تخریب زمینهای کشاورزی و محیط زندگی مان .همه این عوامل به حاصل تلاش ما بستگی دارد که چقدر در حفظ و نگهداری محیط زندگی خودمان کوشا باشیم.

حیدری نژاد همچنین اظهار داشت:ما باید برای بهتر زندگی کردن خودمان و برای آیندگان و همه انسانهایی که در روی کره خاکی زندگی خواهند کرد ،در کاشت،حفظ و نهگداری درختان کوشا باشیم.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید