چای شما
تاریخ انتشار : ۲ مهر ۱۳۹۷ در ۳:۲۰ ب.ظ , کد خبر:   70354

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
طرح سازمان چای از اجرایی شدن برنامه باغ کارخانه

در برنامه «باغ کارخانه» باغات چای اطراف هر کارخانه را تا شعاع مشخصی به کارخانه متصل می‌کنیم و این عمل با حمایت چایکاران و کارخانه‌داران صورت خواهد پذیرفت.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز،  رئیس سازمان چای کشور، از اجرایی شدن برنامه «باغ کارخانه» داد که به منظور شریک شدن کشاورزان در سود چای خشک قرار است، اجرایی شود.

حبیب جهانساز، با بیان اینکه کشاورزان باید در سود چای خشک شریک شوند، گفت: در این‌خصوص برنامه «باغ کارخانه» قرار است اجرایی شود.

او با بیان اینکه کشاورزان صرفا بهای چای سبز را دریافت می‌کنند، توضیح داد: در برنامه «باغ کارخانه» باغات چای اطراف هر کارخانه را تا شعاع مشخصی به کارخانه متصل می‌کنیم و این عمل با حمایت چایکاران و کارخانه‌داران صورت خواهد پذیرفت.

جهانساز با تاکید به اینکه بهره مندی از ارزش افزوده چای می‌تواند سبب اتصال حلقه‌های منفک از هم در این صنعت شود، گفت: در این‌خصوص چایکاران می‌توانند از سود چای خشک بهره‌مند شود.

او ادامه داد: در این برنامه با اتصال باغ چای به کارخانه؛ کارخانه می‌تواند از چایکار حمایت کند و برگ سبز را تحویل بگیرد و هزینه‌ای بالاتر از خرید تضمینی را به کشاورز پرداخت کند.

منبع: ایانا

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید