چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۸ در ۱۱:۲۹ ب.ظ , کد خبر:   79871

مدیر کل شیلات استان گیلان در گفتگو با رانکوه نیوز

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
صادرات ۴۰۰ کیلوگرم خاویار در سال گذشته

مدیر کل شیلات استان گیلان از صادرات ۴۰۰ کیلوگرم خاویار در سال گذشته خبر داد.

 

 

صمد درویشی در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز از ۴ محور فعالیتی آبزی پروری خبرداد و افزود:در حوزه آبزی پروری بیش از ۶۳هزار تن تولیدات آبزی پروری اعم از ماهیان گرمابی،سردآبی و خاویاری وجود دارد.

 

وی دیگر فعالیت های حوزه بازسازی ذخایر را سالانه تولید ۱۵۰میلیون قطعه ماهی و رهاسازی در حوزه خزر عنوان کرد و افزود:اگر این عدد را با متوسط استانهای شمالی قیاس کنیم تقریبا ۴۵ درصد از کل تعهدات شمال کشور در ید استان گیلان است.

درویشی درادامه محور فعالیت دیگر را صید وصیادی عنوان کرد و افزود:سالانه تقریبا ۶۰۰تن صید ماهیان استخوانی و۵۰ شرکت تعاونی پره داریم .وی افزود:دربحث کیلکا نیز ۳۰شناور کیلکا گیر داریم که سالانه حدود۶ هزار تن صید ماهیان کیلکا انجام می گیرد.

مدیر کل شیلات استان گیلان در ادامه یگان حفاظتی آبزیان را از دیگر محورهای فعالیتی برشمرد و افزود:۱۱پایگاه داریم که این۱۱پایگاه در فصل صید هم کار نظارتی انجام میدهند و هم مدیریت بر صیدهای غیرمجاز دارند.

وی در خصوص ماهیان خاویاری نیز اظهار داشت:حدود۱۱۶ مزرعه خاویاری در سراسر کشور وجود دارد که ۴۶ مزرعه خاویاری از آن استان گیلان است که میزان توده زنده ذخیره شده در این ۴۶ مزرعه بالغ بر۸ هزار تن ماهیان خاویاری است.

درویشی در پایان از ۴۰۰کیلوگرم صادرات خاویار به ارزش هرکیلو ۲هزار یورو در سال گذشته خبرداد و افزود:انشاا…امسال قصدداریم با هماهنگی های لازم صادرات ماهیان خاویاری دراستان گیلان را به ۱ تن برسانیم.

خبرنگار و عکاس: ابوالفضل شکری


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید