چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

معاون فرماندار املش در همایش شورای دانش آموزی دختران؛

تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ در ۸:۵۲ ب.ظ , کد خبر:   66217
شوراهای دانش آموزی بازوی مدیریتی مدارس هستند

همایش شورای دانش آموزی دختران به ریاست معاون فرماندار و با حضور سرپرست آموزش و پرورش شهرستان املش در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ مهندس حیدری نژاد معاون فرماندار املش با اشاره به جایگاه شورای دانش آموزی گفت: این شورا نهاد مشورتی و مشارکت کننده در اداره مدرسه است و دانش آموزان می توانند طرح و برنامه های خود را در زمینه های بهداشت، نظافت، زیباسازی مدرسه و کلاس درس، برای اداره بهتر مدرسه ارائه کنند.

وی رایه طرح و برنامه هایی برای مناسبت های فرهنگی، مذهبی، جلب مشارکت های سازمان ها در راستای رشد آموزش و پرورش را از دیگر فعالیت های شورای دانش آموزی عنوان کرد.

حیدری نژاد  شورای دانش آموزی را شورایی فراتشکلی دانست و گفت: این شورا ارتباط میان تشکل های دانش آموزی از جمله بسیج دانش آموزی، سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و تشکل دانش آموزی هلال احمر را فراهم می کند و شورای دانش آموزی نقش ساماندهی، مدیریت و هم افزایی و تقسیم مسئولیت ها در بین این تشکل ها را برعهده دارد.

معاون فرماندار املش بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ تفکیک زباله از مبدأ در مدرسه‌های این شهرستان تأکید کرد و خواستار همکاری کارکنان و معلمان مدارس در این زمینه شد.

حیدری نژاد  بر نقش تأثیرگذار مربیان و معلمان در تحقق نهادینه‌سازی تفکیک زباله را مهم دانست و خاطرنشان کرد: کارکنان مدارس و معلمان با استقرار امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز برای تفکیک زباله از مبدأ در محیط مدرسه، دانش‌آموزان را در انجام این امر یاری دهند.

در پایان مهندس حیدری نژاد معاون فرماندار املش از اعضای شورای دانش آموزی مدارس خواست تا در فرهنگ سازی تفکیک زباله در مدارس و محیط زندگی بیشتر فعالیت داشته باشند و به سه مدارسی که بتوانند این فرهنگ را بخوبی در مدارس ایجاد کنند جوایزی را اهدا خواهیم کرد

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید