چای شما

8000 ستاره درخشان گیلان/

تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ در ۲:۳۵ ب.ظ , کد خبر:   64516
شهیدی که از املش فدایی اسلام شد

 

شهید حسین پیل بالا در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۶۰ بعد از ماه‌ها جان‌فشانی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به فیض شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای املش به خاک سپرده شد.

 

 

به گزارش  رانکوه نیوز، شهید حسین پیل بالا در ۱۲ فروردین ۱۳۴۰ در کانون گرم خانواده‌ای مذهبی، متدین و از پیروان مکتب سرخ تشیع در روستای شیشارستان دیده به جهان گشود.

 

از خصوصیات اخلاقی شهید حسین پیل بالا می‌توان به خوش‌اخلاقی، مهربانی، شوخ‌طبعی و دلسوز خانواده بودن او اشاره کرد.

 

وی با آغاز تهاجم دشمن بعثی به مرزهای اسلامی بی‌درنگ پس از گذراندن آموزش‌های نظامی به همراه دیگر رزمندگان خود را به جبهه رساند و به نبرد بی‌امان علیه کفار بعثی پرداخت.

 

شهید حسین پیل بالا از زمانی که به پاسداری از مرزوبوم میهن اسلامی و دفاع از حریم مقدس انقلاب مشرف شد، دلیرانه تاآخرین‌نفس جنگند و هیچ‌گاه ساکت ننشست.

 

شهید حسین پیل بالا سرانجام در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۶۰ بعد از ماه‌ها جان‌فشانی در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به فیض شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای املش به خاک سپرده شد.

 

انتهای پیام/

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید

  • پاسخ
    محمدكاظم بني اسدي
    خرداد ۲۵, ۱۳۹۷ در ۵:۱۳ ق.ظ

    درسحرگاه روز عیدسعید فطر گرامی میدارم یاد دوستان وهمسنگران دوران خوب خدمت مقدس سربازی گردان ١٢٣ جبه مهران کنجانچم خصوصا یاد وخاطره شهیدان بزرگوار عارف وارسته شهید حسین پیل بالا و دوست عزیزم شهید مردعلی کشاورزعزیز که اکنون سی وشش سال است که در فراق این دوستان عزیز بسرمیبرم یادشان گرامی وروحشان شاد باشد به برکت صلوات بر محمد وال محمد وعجل فرجهم