چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

تاریخ انتشار : ۸ آذر ۱۳۹۷ در ۲:۳۷ ب.ظ , کد خبر:   73452
شهرستان های رودسر و املش پایلوت برنامه های سالمندان

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مراسم تکریم و معارفه مدیران شبکه بهداشت و درمان رودسرگفت : از آنجائیکه شهرستانهای املش و رودسر سالمندترین شهرستانهای کشور هستند، این دو شهرستان پایلوت کشوری برنامه های سالمندان می شوند.

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ دکتر علی داودی  در مراسم تکریم و معارفه مدیران شبکه بهداشت و درمان رودسرگفت : از آنجائیکه شهرستانهای املش و رودسر سالمندترین شهرستانهای کشور هستند، بر اساس برنامه راهبردی دانشگاه پروژه های کشوری سالمندی در این دو شهر اجرایی می گردد . تغییر الگوی تخت های بیمارستانی موجود و جدید ، افزایش مراکز بازتوانی ، مراقبتهای ویژه بهداشتی دوره سالمندی ، غربالگری و شناسایی بیماریهای این دوره و … از جمله برنامه های اولیه خواهد بود .

 

وی با اشاره به برنامه نظام شبکه اجتماعی سلامت (نشاس) در گیلان به ارتباط حوزه مؤلفه های اجتماعی مؤثر بر سلامت و حوزه نظام شبکه اظهار کرد : تدوین برنامه سالمندی یکی از محورهای ۹ گانه پروژه نشاس است که در رودسر شروع و در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

 

دکتر داودی با اشاره به آمادگی دانشگاه برای ایجاد بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی و یا ۹۶ تختخوابی با کمک خیرین در رودسر که مجوز ها و نقشه های آن نیز آماده شده است از خیرین درخواست کرد در این امر دانشگاه را یاری کنند.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید