چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۸:۴۰ ب.ظ , کد خبر:   78648

فرماندار رودسر

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
شهرستان رودسر در حوزه زیر ساختها و امکانات و تجهیزات در حوزه راهسازی شرایط مناسبی ندارد.

فرماندار رودسر گفت:  شهرستان رودسر در حوزه زیر ساختها و امکانات و تجهیزات در حوزه راهسازی شرایط مناسبی ندارد.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛حسین اسماعیل روز دوشنبه در دیدار با مدیران کل راه و شهرسازی و حمل و نقل استان بزرگترین مشکل روستاهای این شهر را طولانی بودن مسافت و صعب العبور بودن راهها عنوان کرد و افزود:۱۷۰ روستاهای رودسر فاقد دهیاری هستند و همچنین حدود۷۰روستا بدلیل ترددسخت در فصل سرد خالی از سکنه می شوند

 

وی با بیان اینکه امنیت راههای روستاها نسبت به شهرهای دیگر خیلی پایین است افزود: وجود کارخانه سیمان دیلمان و معادن شهر رودسر از معضلات شهرستان به شمار می رودکه کامیون ها بیش از حد مجاز و متعارف بارگیری می کنند درحالی که ظرفیت جاده های ما نیست که با این ظرفیت تردد داشته باشند.

 

اسماعیل پور با بیان اینکه دو سوم محمولات کارخانه سیمان از طریق رودسر انجام می گیرد افزود:باتوجه به سهمی که به رودسر داده شده است در ارتباط با بهسازی راهها یک پنجم سیاهکل است.

وی تصریح نمود:تلاش های شهرستان بویژه نماینده محترم برای اخذ بودجه جهت دریافت سیمان و قیر عملا اخذ می شود ولی اولویت بندی برای سیاهکل می شود و راههای روستایی رودسر تاوان حمل بارهای غیر مجاز را می دهدو هیچ تدابیری هم برای فرسودگی راهها نمی شود.

فرماندار رودسر در ادامه به مشکلات شهر چابکسر پرداخت وچابکسر را چشم استان گیلان برشمرد وافزود: برای وردی شهر چابکسر و اجرای نمای زیبا گیلان پیشنهاداتی داده شده است که انشاا…با همکاری شهرداری به اجرا درخواهد آمد.

 

وی افزود:حریم شهری چابکسر مبهم و نامشخص است و مغازه های اطراف جاده تحت تملک هستند که بخش عمده آن به مبلغ ۵ میلیارد تومان دارددتملک می شود وهنوز طرح جامع این شهرنیز به تصویب نرسیده است

 

اسماعیل پور همچنین مشکل دیگر شهرستان را سد پلرود عنوان کرد و گفت:این سد برای ما تهدید است و چندین سال است که بطول انجامیده است بطوریکه مسیر آبهای زیر زمینی را تغییر داده اند و روستای آزارکی با ۱۵ خانوار هرلحظه ممکن است با مشکل رانش زمین مواجه گردند.وی تصریح کرد:بخش عمده این سد در حوزه راهداری است واکثر مسیرهای منتهی به سد فاقد جاده هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودسر خاطرنشان کرد:۹ ساختمان در زمان فرماندار سابق تحویل سازمان های دیگرگردید که همه آنها فعالندو یک مورد که تحت سلطه شرکت نفت خزر که سالهاسا منتفی شده است قرار دارد و دراین راستا شکایتی صورت گرفته است و از استاندار محترم می خواهیم که رسیدگی نمایند.

وی همچنین در خصوص خانه های سازمانی نیز اظهار داشت: این خانه ها که باید در اختیار فرماندار،بخشداران و معاونان فرمانداری باشد هم اکنون در اختیار ارگانهای دیگر است و همچنین خانه های سازمانی در روبروی فرمانداری که چندین سال است سکونت دارند و هیچ کس در موردشان حرفی نمی زند که آیا بحق سکونت دارند یا ناحق؟!

فرماندار رودسر در پایان از مهندس پدرام خواست تا نسبت به این مشکلات پیگیر و رسیدگی نمایند و همچنین طرح تشریفات را با موافقت استاندار خواستار شد.

عکس و خبر: ابوالفضل شکری


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید