چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۶ در ۹:۰۰ ق.ظ , کد خبر:   64322

امام جمعه املش:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
شهدا با شهادت خویش از دین خدا محافظت کردند

امام جمعه املش در مراسم معنوی یادواره ۲۳ شهید مدافع حرم و شهید حسن عشوری، شهید مدافع امنیت کشور و دو شهید گمنام و شهدای منطقه شب گذشته در مسجد شهدای املش برگزار شد؛ گفت: بر اساس حکمت و خلقت خدا، انسان هم دارای بُعد مادی و هم بُعد روحانی است که نیاز به تغذیه دارند که ذکر خدا و یاد او غذای روح انسان است.

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز،  حجهالاسلام والمسلمین محمدصفری گفت: انسان در قشر و زمان و مکانی و در هرشرایطی که باشد صاحب روح است و برای ارتباط بین انسان با خدا راهی جز ذکر الهی نیست و یکی از این مصادیق ذکر دعاست که همان درخواست بنده ی خدا از خداست.

 

وی افزود: اولیاء و شهدا دعا را عبادتی برای خویش می دانستند ولی بسیاری از بندگان خدا هنگام نیاز با خدا راز و نیاز می کنند و به دعا و نیایش می پردازند تا از این راه حوائج مادی و معنوی خویش را رفع نمایند.

 

امام جمعه املش بیان داشت: اولیاء بزرگ الهی و شهدا از تهدید شیاطین خوف داشتند و نه فریب تطمیع شیاطین را خوردند و دعا و راز و نیازشان هم در پیشگاه الهی طلبکارانه نبود و خویش را بدهکار خدا می دانستند و حالت دعا کردن ما هم باید این گونه باشد.

 

صفری ادامه داد: امام علی(ع) با آن همه عظمت و نزدیکی به خدا در حالت عبادت و دعا و مناجات چنان تضرع می کرد که هم تحسین برانگیز و الگویی برای همه می تاند باشد و شهدای ما هم با همین دعاها قله های سعادت را فتح کردند.

 

امام جمعه املش اظهار داشت: دعا باید در زندگی مان عجین شده باشد و متأسفانه نسبت به داشته های معنوی و تربیتی خویش کم توجه هستیم در حالی که به دعا احتیاج داریم هرگاه احساس خطر می کنیم به دعا و مناجات روی می آوریم تا از آفات و آسیب ها در امان بمانیم .

 

صفری گفت: شهدا به ظاهر همچون سایر افراد جامعه  بودند ولی مسلح به ایمان قوی و اعتقادات بنیادین و عامل به دین و عاشق خدمت به مردم و دشمن شناس و استکبارستیز بودند و در دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا از جان خویش مایه گذاشتند.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید