چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ در ۹:۳۱ ب.ظ , کد خبر:   77421

معاون فرهنگی امور جوانان گیلان در املش

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
سازمانهای مردم نهاد رکن مهم کاهش  آسیب های اجتماعی

معاون فرهنگی امور جوانان گیلان  یکی از وظایف سازمانهای مردم نهاد را جلوگیری از آسیب های اجتماعی دانست.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ،هاشم اسماعیلی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان املش با تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روزجوان و تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان خاطرنشان کرد:اداره کل ورزش و جوانان درسال۹۷ بعنوان دبیر خانه کار آفرینی جوانان کشور انتخاب شد وما این پتانسیل را در سازمان مردم نهاد بوجود آوردیم که در بخش کار آفرینی بتوانیم کارگاههای مختلف را برای بخش کار آفرینی در کل استان آماده نماییم.

 

وی با اعلام این خبر که در سال ۹۸ نیز به همین منوال خواهد بود افزود:تفاهم نامه ای با صندوق کار آفرینی امید در راستای کار آفرینی با پرداخت تسهیلات تا سقف ۱۰۰میلیون وبازپرداخت ۴ درصد امضاء کردیم.

 

اسماعیلی با بیان اینکه خوشبختانه باتوجه به فضاهایی که در شهرستان املش در بخش کشاورزی وجود دارد میتواندطرح خوب ارائه دهد و از تسهیلات صندوق کار آفرینی بهره مند شود افزود:کسی که در حوزه کار آفرینی کار میکند مطمئنا میتواند فضای کشور را به سمت سویی سوق دهد که تمام آسیب های اجتماعی را پوشش دهد.

معاون فرهنگی امور جوانان گیلان در ادامه از فعالیت ۹۲ سازمان مردم نهاد در گیلان خبرداد و گفت:اگر سازمان های مردم نهاد بیشتر شوند بهتر میتوانیم به جوانان دوره های آموزشی رایگان آموزش دهیم تا جوانان ما بتوانند با ایده ها و طرح های نو مشاغل جدیدی را بوجود آورند.

وی یکی از وظایف سازمانهای مردم نهاد را جلوگیری از آسیب های اجتماعی مانند طلاق عنوان کرد و افزود:یکی از عاملی که در همه موارد وجود دارد عدم آشنایی جوانان به مهارت های زندگی است که دراین راستا وزارت ورزش از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی متولی آمادگی قبل از ازدواج در بین جوانان را برعهده گرفته است.

اسماعیلی اضافه کرد:در شهرستان املش نیز می توانیم با مدرس رایگان برای جوانان املشی که درسن ازدواج قرار دارندآموزش مهارت های زندگی را بصورت رایگان انجام دهیم تا جوانان بتوانند از این فضا استفاده نمایند.

گفتنی است در پایان جلسه هدایایی به رسم یاد بود به جوانان فرهیخته و ورزشکار شهرستان املش از سوی اداره ورزش و جوانان استان اهداء گردید.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید