چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۳ اسفند ۱۳۹۷ در ۳:۴۲ ب.ظ , کد خبر:   76073

با برگزاری ویژه برنامه قصه خوانی گیلکی؛

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
روز جهانی زبان مادری در کتابخانه عمومی آیت الله ربانی املشی گرامی داشته شد

با برگزاری ویژه برنامه قصه خوانی گیلکی؛ روز جهانی زبان مادری در کتابخانه عمومی آیت الله ربانی املشی گرامی داشته شد

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، با حضور مسئولین شهرستان املش و جمعی از دانش آموزان عضو کتابخانه های عمومی این شهرستان، ویژه برنامه روز جهانی زبان مادری با اجرای قصه خوانی گیلکی در کتابخانه آیت الله ربانی املشی برگزار شد.

 

 در این ویژه برنامه فرهنگی که دیروز چهارشنبه(۱اسفند) و در آستانه فرارسیدن دوم اسفند روز جهانی زبان مادری و نیز با حضور دانش آموزان و مسئولان شهرستان برگزار شد، برنامه های متنوعی فرهنگی چونکتابخانه عمومی آیت الله ربانی املشی به زبان مادری توسط کتابدار کتابخانه آیت الله ربانی برگزار و مورد استقبال اعضا قرار گرفت.
کریمی پور: زبان بخشی از شناسنامه هر ملتی است
در ادامه این مراسم، زینب کریمی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان املش با اشاره به اینکه زبان بخشی از شناسنامه هر ملتی است، اظهار کرد: همزمان با ارج نهادن روز جهانی زبان مادری باید جایگاه مادرانمان را نیز بخاطر اینکه زبان را به ما یاد داده‌اند، ارج نهیم.
در ادامه  این مراسم، قاسم احمدپور، رئیس اداره آموزش پرورش شهرستان املش نیز با تاکید بر اهمیت  یادگیری زبان مادری توسط کودکان از سنین کمتر و خصوصا در مقطع ابتدایی، عنوان کرد: امروز دیگر زمان آن رسیده که نظام آموزش و پرورش به دامان مادران بازگردد و با ارج نهادن به زبان‌های مادری، گویش های بومی در مدارس آموزش داده شوند.
تبریک روز زبان مادری به گویش محلی توسط دانش آموزان و تجلیل از دانش آموزانی که به زبان مادری مکالمه می کنند از دیگر بخش های این برنامه فرهنگی ویژه در کتابخانه عمومی آیت الله ربانی املشی شهر املش بود.

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید