چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۴ ب.ظ , کد خبر:   80453

امام جمعه موقت شهرستان املش

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
رعایت حجاب و عفاف باید در رفتار و گفتار مردم نهادینه شود

امام جمعه موقت شهرستان املش  گفت: رعایت حجاب و عفاف باید در رفتار و گفتار مردم نهادینه شود

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ حجت الاسلام والمسلمین صفر علیپور  در خطبه های نماز جمعه با گرامی داشتن روز عفاف وحجاب وسالروز حمله به مسجدگوهرشاد وکشتارمردمی و کشف حجاب در دوره رضاخان پرداخت و افزود:حجاب در گفتار و حجاب رفتاری همه ما در قالب قرآن کریم آمده است.

 

وی افزود:خداوند به مردان مومن می گوید:چشمهایتان را ببندیدو به گناه باز نکنید.به زنان هم همین مطلب را می گوید.درگفتار هم می فرمایدای زنان هنگامی که با نامحرم سخن میگویید صدایتان را ریز ونازک نکنید

 

علیپور با بیان اینکه طبق فرمایش قرآن کریم حجاب رفتاری یعنی آنطور پای خود را به زمین نزنید که زیور پاهایشان معلوم شودافزود:همچنین قرآن کریم می فرمایدحجاب بگیرید سرو رویشان را بپوشانید.

 

وی افزود:شخصی اگر مومن ومومنه باشدطبق دستورات دین مبین اسلام ظاهر خود را آراسته می کند.شخصی که ظاهر خودش را آراسته کندباعث فقریت درون و باطن خود می شودباعث ازدیاد ایمان خود می شود

 

حجت الاسلام علیپور خاطرنشان کرد:کسی اگر ناهنجاری کندهم خودش گناه کرده است وهم دیگران را به گناه و فساد می کشنادخصوصا درزمانه ای که امر ازدواج براحتی میسر نیست.

 

وی در ادامه فرا رسیدن سالروز میلاد باسعادت امام رضا(ع) را تبریک و تهنیت گفت وافزود:مسیری را حرکت کنیم وگام برداریم که براحتی شفاعت امامان معصوم شامل ما شود.

 

امام جمعه موقت املش همچنین به مسائل سیاسی در کشور اشاره داشت و از همه حضار خواست تااین مسایل را از شبکه افق برنامه جهان آرا که روزهای شنبه تا چهارشنبه راس ساعت ۱۱اجرا می شود،دعوت نمود.

 

علیپور درادامه به ۲۶ تیرماه سالروز فعالیت شورای نگهبان پرداخت وافزود:اینهمه به شورای نگهبان تاختند.سخنان نا روا نسبت به این نهاد مقدس در طول سالیان گفتند،ماحصل آن چی شد.اگر خون پاک شهدای والامقام نبوداگردلدادگی مادران وخانواده های معظم شهدا نبودامروز ما درامنیت و آرامش نبودیم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد:شورای نگهبان اگرتحت تاثیر فضاهای ایجاد شده قرار نگیرد قطعا ما مجلسی پربارتر وبهترخواهیم داشت.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید