چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۸ در ۷:۳۹ ق.ظ , کد خبر:   79805

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور در گفتگو با رانکوه نیوز خبر داد:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
رتبه اول تولید پیله ابریشم در گیلان به لنگرود رسید

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشورا ز توزیع ۳۹۷۰۰ضربه تخم نوغان در۳۱ استان کشور خبرداد

 

 

عدیل سروری زرگر در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز ؛ با اشاره به میزان توزیع ۳۹۷۰۰ضربه تخم نوغان در۳۱ استان کشور گفت:امسال شاهد افزایش ۵۵درصدی توزیع تخم نوغان بودیم.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۵۷۰۰ضربه تخم نوغان در ۲۲ استان کشور توزیع شد افزود:امسال پیش بینی ما تولید۱۴۰۰تن پیله تر است که نسبت به ده سال گذشته بالاترین مقدار تولید است.

 

زرگر با اشاره به اینکه تولید کشور به تولید داخلی از ۲۸ درصد سال گذشته به بیش از ۴۰درصد رشد داشته است افزود: تعداد استان های فعال تولید پیله ابریشم از ۲۲ استان به ۳۱ استان رسیده است.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور جایگاه گیلان را در صنعت نوغانداری ممتاز ارزیابی کرد و افزود:۳۴درصد تولید پلیه تر ابریشم در استان گیلان و ۳۰درصد آن در شهرستان لنگرود تولید می شود که حائز رتبه اول استانی است.

وی خاطرنشان کرد:خوشبختانه رضایتمندی تولید کنندگان پیله ابریشم را هم از میزان تولید و هم وضعیت بازار و قیمت مناسب شاهد هستیم.
وی از خرید قیمت توافقی دو سازمان تعاونی روستایی کشور در گیلان و گلستان خبرداد و افزود: برداشت پیله تر از استان خراسان با قیمت ۹۵هزارتومان شروع شد و اکنون شاهد خرید ۷۸۰۰۰تومانی هرکیلو پیله تر هستیم.

 

زرگر درادامه به احداث موزه نوغانداری پرداخت و گفت:ایجاد موزه ابریشم در استان گیلان بعنوان موزه ابریشم ایران می تواند هم به موضوع فعالیت فرهنگی اقتصادی و هم گردشگری کمک نماید.

 

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور در پایان افزود:با پیگیریهای انجام شده و با سفر ریاست محترم جمهوری ۲۰ میلیارد تومان برای طرح توسعه نوغانداری استان گیلان اختصاص یافت و قرارشد که طی دوسال عملیاتی شودوتوسعه نوغانداری در استان گیلان بعنوان پیشران توسعه نوغانداری در استان و کشور محسوب شود.

 

خبرنگار و عکاس:ابوالفضل شکری


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید