چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۹:۰۹ ب.ظ , کد خبر:   77507

مدیرکل آبفای گیلان در املش مطرح کرد

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
دو حلقه چاه عمیق آب شرب در املش حفر می شود

مدیر عامل آبفای استان گیلان گفت : در کوتاهترین زمان تصفیه خانه طولات شهرستان املش ارتقاء پیدا خواهد کرد

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ،مهندس حسینی در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی املش در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت :بحث اصلی ارتقاء تصفیه خانه طول لات است که تعدادی از شهرستان های املش و رودسر را تامین می‌کند.

.

وی با بیان اینکه تصفیه خانه به گونه ای است که دراثر بارندگی های شدید با افزایش کدورت آب چشمه سفید آب از مدار خارج می شودافزود:قرار است که باهمکاری شرکت آب منطقه ای استان گیلان که مجری این طرح هستند این تصفیه خانه هم از لحاظ کیفیت و کمیت ارتقاء یابد.

 

حسینی خاطرنشان کرد:این تصفیه خانه به ۸۰۵لیتر با سیستم های جدیدی که بر روی آن ایجاد خواهدشد ارتقاء پیدا میکندو توانایی این را خواهد داشت که حتی در زمان بارندگی آب مورد نیاز این شهرها را تامین نمایدوانشاا…در جلسات آب منطقه ای سعی خواهیم کرد این کار تسریع شودو درکوتاهترین زمان این تصفیه خانه ارتقاء پیدا کند..

 

مدیر عامل آبفای استان گیلان با بیان این مطلب که تا زمان انجام ارتقاء تصفیه خانه ،کارهای کوتاه مدتی برای حل بخش عمده مشکلات پیش بینی شده است افزود:حفر دو حلقه چاه در املش داریم که انشااء…یک حلقه آن در خردادماه شروع خواهد شد و روش دیگر نیز کاهش پرتی دراملش است که باعث تامین آب موردنیاز خواهد شد.

 

وی اضافه کرد:برآورد ما این است که با اصلاح تعدادی از انشعابات در شهر املش سیری در ثانیه به آب شهر املش اضافه خواهد شد و از دیگر برنامه ها نیز لایه روبی چاه ها که یکی ۴ لیتر و دیگری ۶ لیتر درثانیه است که باعث افزایش میزان آب در شهر املش خواهد شد.

مهندس حسینی در ادامه اعتبارات پیش بینی شده این طرح ها ؛تصفیه خانه طول لات را از محل اعتبارات ملی،حفر دوحلقه چاه را با اعتبار ۱میلیاردتومان از محل اعتبارات شهرستان املش و شرکت آب وفاضلاب استان گیلان،اصلاح۱۳۷فقره انشعابات راکه هر فقره ۱۰میلیون ریال و لایی روبی چاهها را ۶۰میلیون تومان عنوان کرد

 

وی درپایان افزود:مجموع این عوامل کمک خواهد کرد که مرحله به مرحله مشکلات آب شهر املش حل شود.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید