چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ در ۷:۴۱ ب.ظ , کد خبر:   81262

رئیس آموزش و پرورش املش

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
دهه ولایت فرصتی برای تبیین مبانی امامت و ولایت در جامعه است

‍ جلسه دهه ولایت و امامت آموزش وپرورش شهرستان برگزار شد

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛ عصرامروزچهارشنبه ۱۶شهریورماه، جلسه دهه ولایت و امامت مدیریت آموزش وپرورش شهرستان املش با محوریت برگزاری جشن بزرگ قربان وغدیر به ریاست “احمد پورمدیرآموزش وپرورش شهرستان املش و باحضور اعضای ستادی و مدیران پایگاههای تابستانی در دفتر مدیریت برگزار شد.

 

“در این جلسه احمدپورضمن تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر و دهه ولایت وامامت” از برگزاری جشن بزرگ با محور وحدت،ولایت و امامت در سالن اجتماعات این مدیریت خبر داد .

 

“احمد پور”ایجاد فضای مناسب معنوی و شورانگیز دینی در راستای تبیین جایگاه امامت و ولایت را از مهمترین اهداف برگزاری جشن بزرگ قربان و غدیر این مدیریت برشمرد و تصریح کرد : دهه امامت و ولایت فرصتی است تا با اجرای برنامه های ارزشی و فاخر بتوانیم در تبیین این جایگاه مهم اسلامی در جامعه گام برداریم .

 

مدیرآموزش وپرورش شهرستان املش عنوان کرد : تبیین فلسفه غدیر و درک عمیق ولایت ، ناب ترین مبانی دینی است که می تواند در کشیدن خط بطلان بر موضوع جدایی دین از سیاست و تقویت فلسفه سیاسی حکومت دینی نقش آفرینی کند ، غدیر به عنوان الگویی مهم معیار زندگی و محور وحدت است و ابعاد این واقعه بزرگ و پیام خطیر آن باید به روشنی برای آحاد جامعه به خصوص نسل جوان تبیین شود .

 

وی افزود ، همان طور که امام راحل فرموده اند ( ارزش غدیر برای آنست که با اقامه ولایت همه انحرافات از بین می رود و حریم ولایت چیزی است که دشمن به شدت از آن هراس دارد و لبه توطئه و هجمه های خود را به سمت آن گرفته است) مقام معظم رهبری نیز واقعه غدیر را فصل مهمی در حوزه امامت و ولایت مطرح کرده اند که باید در این دهه به عنوان فرصت مناسب برای تشریح زوایای واقعه غدیر بهره برد .

 

درک جایگاه و پیام غدیر در بین لایه های مردم باعث مصون سازی ارزش های نظام از توطئه های دشمنان می شود ، چرا که پایه های انقلاب بر اساس ولایت نهاده شده است .وی افزود ، بحث محتوایی غدیر اهمیت زیادی دارد و نباید به دهه امامت و ولایت ختم شود بلکه باید در تمام ایام سال در این راستا فعالیت فرهنگی داشت .

 

در پایان این جلسه در زمینه اجرای برنامه هایی همچون تجلیل وتکریم از سادات _برگزاری زیارت عاشورا_برگزاری محفل انس با قرآن _برپایی ایستگاه صلواتی_اجرای مسابقات فرهنگی وورزش_ و….تاکید گردید .

عکس و خبر: الیاس عبداله پور


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید