چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۹:۳۴ ب.ظ , کد خبر:   78623

معاون میراث فرهنگی وگردشگری استان گیلان در املش

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
در شهرستان املش ۳۱ پرونده با ۸۹ واحد بومی گردی قابل تبدیلی وجود دارد/ اصل بوم گردی در ساز ه های قدیمی املش تجلی است

معاون میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان گفت: در شهرستان املش ۳۱ پرونده با ۸۹ واحد بومی گردی قابل تبدیلی وجود دارد

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز،  آذرپور در چهاردهمین همایش بوم گردی شهرستان املش که در فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه امروز تقویت بنیان زیر ساخت های گردشگری یک وظیفه است افزود:وظیفه ای که هرکدام از دستگاهها ونهادهای اجرایی باید به آن عمل نمایند که اگر کوتاهی شود هم به نسل حاضر و هم به نسل های آینده.خیانت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه گردشگران معمولا تابع بحث های سیاسی نیستند و انسانهای فرهنگی هستند افزود:اگر بتوانیم زیر ساختها را بدرستی فراهم نماییم می توانیم کشور را از بن بستی که بیگانگان برای ما ایجاد میکنند در بیاوریم ونمیتواند زیاد تاثیر گذار باشد.

 

معاون میراث فرهنگی و گردشگری گیلان درخصوص پرداخت وام گفت:در دریافت وپرداخت وام باید بازنگری صورت گیرد زیرا که دریافت و پرداخت وام ها برای متقاضیان در شرایط سختی قرار گرفته است ومتقاضیان وام گیرنده با پرداخت درصد زیادبا مشکلات خاصی مواجه خواهند شد.

 

وی با بیان این مطلب که مهمترین بحثی که شهرستان املش را از دیگر شهرستان ها متمایز کرده است اصل ماهیت بوم گردی است خاطرنشان کرد:سازه هایی که قدمت زیادی دارند خود بوم گردی و روح اصالت درآن دمیده شده است و اکنون در فرایند تبدیلی قرار گرفته اند اما احداثی های جدید تقریبا الگویی از آنهاست و روح و اصالت بوم وسنتی بودن در آنها وجود ندارد.

 

آذرپور اضافه کرد:اصل بوم گردی در سازه هایی که قدمت زیادی دارند تجلی پیدا می کندو باتوجه به متقاضیانی که وجود دارد شهرستان املش باید شهرستان اول بوم گردی شود.

 

وی در ادامه افزود: امسال با توجه به بحران سیل که در کشور اتفاق افتاد و همه گردشگران ما در شهرستان ها واستان ها دچار ریزش شدند اما در حوزه گرشگری خارجی افزایش داشتیم و جالب این بود که این گردشگران در بوم گردی های روستایی اقامت داشتند.

 

آذرپور همچنین از ۱۸ شرکت پشتیبان بوم گردی در استان گیلان خبرداد و گفت:این شرکت های پشتیبان وظیفه دارند حلقه اتصال بین شرکت های مسافربری خارجی به داخل بویژه بوم گردی باشند.

 

معاون میراث فرهنگی گردشگری استان گیلان خاطرنشان کرد:در شهرستان املش ۳۱ پرونده با ۸۹ واحد بوم گردی قابل تبدیلی وجود دارد که این ارقام بسیار عالی است.وی در پایان افزود:اگر مجموعه بوم گردی های ما رونق بگیرد قطع یقین ثمرات و برکاتش به دیگران هم خواهد رسید.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید