چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۲ ب.ظ , کد خبر:   74660

عباسی در گفتگو با رانکوه نیوز :

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
در شرایط کنونی، انتقال پایتخت امکان‌پذیر نیست/ سفر رئیس جمهور به گیلان

نماینده شهرستان های رودسر و املش گفت: در شرایط کنونی، کنونی انتقال پایتخت امکان‌پذیر نیست

 

 

عباسی در با خبرنگار رانکوه نیوز با اشاره به انتقال پاییتخت تهران اظهار داشت :  شرایط کنونی، انتقال پایتخت امکان‌پذیر نیست ولی روی هم ‌رفته بایستی برای ساماندهی وزارتخانه‌ها و تفکیک ساختمان‌ها و محلی که خوده وزارتخانه‌ها الان متمرکز هستند تصمیم گرفت.

وی افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا تجربه خوبی در زمینه تفکیک دارند  باعث شده که هم در تمرکز جمعیت هم در ترافیک و هم در رسیدگی به امور بدور از بروکراسی‌ها و خیلی آسانتر از شرایط فعلی اتفاق می‌افتد.

عباسی تصریح کرد: الان در تهران واقعاً زندگی کردن دشوار شده نه می‌تونیم بگوییم محل زندگی؛ نه می‌تونیم بگیم محل اداری؛ بهرحال باید تفکیک بین ساختار اداری و ساختار زندگی ایجاد شود و در تهران لازم است  برای آینده جانمازی شور.

نماینده شهرستان های رودسر و املش گفت: نمی‌خواهیم که بلافاصله  وزارتخانه‌ها و پایتخت از تهران جدا شوند؛ ولی الان نیاز به بودجه کلان  است که امکانش نیست هم در رابطه با شرایط فعلی اجتماعی و هم اقتصادی الآن این امکان وجود ندارد

 

وی اذعان داشت:باید بفکر باشیم که یه روزی باید این اتفاق بیفتد و محلی باید برای پایتخت و وزارتخانه‌ها جانمایی کنیم چون شرایط زندگی درتهران هر روز سخت تر میشود.

عباسی در رابطه با سفر آینده رئیس جمهور به گیلان گفت: رئیس جمهور اوایل اسفد ماه برای افتتاح پروژه راه‌آهن اعلام کردند.

وی در خصوص بازدید از سد پلرود گفت:  بحث احداث جاده جایگزین برای سد پلرود بود که تصمیم گیری شد سریعاً اقدام شود؛ بحث دیگر  تملک زمین‌های اطراف سد- مسئله تصفیه‌خانه و آبگیری سد پلرود بود که مورد بررسی قرار گرفت.

عکس و خبر : ابوالفضل شکری


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید