چای شما
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۱۹ ق.ظ , کد خبر:   63048

مدیر جهاد کشاورزی املش:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
درآمد۵۰۰ میلیون تومانی کشاورزان املشی از کاه و کلش

مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: ۳ هزار و ۸۷۰ شالیکار املشی امسال پس از برداشت برنج و جمع آوری کاه و کلش شالیزارهایشان ۵۸۸ میلیون تومان درآمد کسب کردند

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، مسعود امیربنده ای مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: ۳۸۷۰ شالیکار املشی همزمان با برداشت و خرمن محصول برنج از شالیزارهایشان در سال زراعی گذشته و جمع آوری کاه و کلش ۵۸۸ میلیون تومان درآمد کسب کردند.

وی افزود: از هر هکتار شالیزار ۲۴۰ بسته کاه و کلش بیلر شده به حجم ۴۸۰۰ کیلوگرم جمع آوری می شود که ارزش ریالی هر بسته ۱۸۰۰ تومان است که از این میزان ۱۱۰۰ تومان هزینه بیلر و بسته بندی هر بسته است.

امیربنده ای تصریح کرد: شالیکاران املشی امسال از ۳۵۰۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان ۸۴۰ هزار بسته کاه و کلش در مجموع به ارزش یک میلیارد و ۵۱۲ میلیون تومان برای تأمین خوراک دام در این شهرستان جمع آوری کرده اند.

مدیر جهاد کشاورزی املش با اشاره به این که از مجموع ۱۳۸ روستای این شهرستان ساکنان پنجاه روستا به کشت برنج مشغولند؛ گفت: با اعزام کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی به ۱۲ روستای بخش مرکزی و رانکوه  با هدف پیشگیری از سوزاندن کاه و کلش قبل از برداشت محصول برنج کلاس آموزشی برگزار کردند.

امیر بنده ای بیان داشت: برای ۱۳۰ نفر از شالیکاران املشی با شرکت در این کلاس ها و ۹۰ شالیکار املشی هم به صورت انفرادی و در ارتباط چهره به چهره با کارشناسان جهاد کشاورزی املش با عواقب ناشی از سوزاندن کاه و کلش و فواید جمع آوری آن بیشترآشنا شدند.

وی خاظرنشان کرد: علاوه بر برگزاری کلاس آموزشی در روستاهای چماقستان، کشکلایه، نرکه، کهنه گویه، لگموج، اشکرمیدان، نارنج داربن، سپردان، سرکله، سورکوه، یوسف آباد و استادکلایه، سی مورد بازدید میدانی در زمان برداشت محصول برنج انجام شد تا از سوزاندن کاه و کلش جلوگیری شود.

خبرنگار: سیامک پورجانی

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید