چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۷ در ۷:۵۴ ب.ظ , کد خبر:   72842

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری گیلان:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
خسارت ۷۰۰ میلیاردی سیل به راه های گیلان

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت: با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ کیلومتر از جاده‌های  استان گیلان که درحریم رودخانه ها بوده از بین رفته و دچار آسیب شده است، افزود: بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان در سیلاب اخیر در شهرهای مختلف استان خسارت وارده شده که نیاز به منابع مالی داریم.

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، علی اوسط اکبری مقدم صبح یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران رودسر که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهارکرد: گیلان از استان‌های حادثه خیز کشور بوده و پیشگیری از اولویت ‌های مهم در این استان است.

 

سرپرست معاونت عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه در ۵ سال اخیر رودخانه‌های گیلان ساماندهی نشده‌اند، گفت: متاسفانه جاده‌ها و پل‌های استان در بستر رودخانه‌ها ساخته شده که این خود در زمان بارندگی عامل طغیان آب رودخانه می شود.

 

وی افزود: ۵۰ درصد ماشین آلات دستگاه های خدماتی استان گیلان قابل استفاده نبوده و به روز نیست که این شرایط سبب شده نتوانیم به درستی به مردم در حوادث خدمات رسانی کنیم.

 

اکبری مقدم با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های مسئولان ترمیم سر دهنه های تخریب ۸۵ درصدی ۱۲ شهرستان در اثر وقوع سیل است، ادامه داد: این اقدام باید با فوریت تا قبل آغاز سال زراعی جدید صورت گیرد.

 

عکس و خبر: ابوالفضل شکری

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید