چای شما
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ در ۴:۳۱ ب.ظ , کد خبر:   67771

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
خرمشهر محل پرواز جوان املشی شد

شهید ناصر بیقوله در سال ۱۳۴۶ در روستای سیامرز گوابر شهرستان املش متولد شد و پس از رشادت‌های فراوان در تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۶۶ درحالی‌که خون پاکش خاک‌های خرمشهر را معطر می‌کرد آسمانی شد.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز؛  شهید ناصر بیقوله در سال ۱۳۴۶ در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در روستای سیامرز گوابر شهرستان املش دیده به جهان گشود.

وی با توجه به اینکه به تحصیل علاقه فراوانی داشت تحصیلات پایه ابتدایی را در مدرسه روستای سیامرز گوابر گذراند اما به دلیل مشکلات مالی ترک تحصیل کرد.

ناصر با آغاز جنگ تحمیلی و حمله صدامیان به خاک کشورمان همانند دیگر جوانان این سرزمین جهت پاسداری از خاک این مرزوبوم به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شد.

او چون شیری غران به بعثیان می‌غرید و چون دریا می‌خروشید، خشم مقدسی بر وجودش مستولی شده بود و با قامتی استوار با بعثیان می‌جنگید.

گلوله‌های آتشین سلاح خود را یکی پس از دیگری بر قلب‌های سیاه کافران نشانه می‌رفت و حالتی زیبا از امید و آرامش را در وجود خود احساس می‌کرد، آرامش ازآن‌جهت که در زمره حق‌طلبان به انجام تکلیف می‌پرداخت.

ناصر پس از حضور در جبهه‌های نبرد علیه متجاوزان بعثی به منطقه عملیاتی خرمشهر اعزام شد و درنبردی سخت در جبهه خرمشهر مشغول دفاع از کشورمان شد.

شهید ناصر بیقوله سرانجام پس از رشادت‌های فراوان در تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۶۶ به آرزوی دیرینه خود رسید و قامت رشیدش به زمین افتاد و درحالی‌که خون پاکش خاک‌های خرمشهر را معطر می‌کرد و ذکر اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول‌الله را بر لب داشت آسمانی شد.

پیکر مطهر و پاک شهید ناصر بیقوله پس از تشییع باشکوه مردم ولایی مدار شهرستان املش در گلزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید

  • پاسخ
    g
    خرداد ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۵ ق.ظ

    با سلام و احترام یاد همه شهدای عزیز فتح خرمشهر از جمله شهید بیقوله و شهید حسن رحیمی و سردار شهید صادق اصغری که در عملیات فتح خرمشهر مجروح شده بود را گرامی میداریم یاد اور میشود کتاب شب دهم پیرامون زندگی سردار شهید اصغری و خاطرات جبهه و جنگ منتشر شد