چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۷ در ۴:۳۱ ب.ظ , کد خبر:   74695

حجت‌الاسلام صفری در نماز جمعه املش:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
حجاب واجب الهی است و ریشه در باورها و عقاید ما دارد

امام جمعه شهرستان املش گفت: عده ای علمی را برعلیه حجاب در کشور به پاکرده اند،حتی خیلی از آقایان به این نتیجه رسیده اند که باید نسبت به مسئله حجاب، چشم هایمان را ببیندیم. که واقعا تأسف آور است!! برای اینکه اولاٌ حجاب واجب الهی است دوماٌ ریشه در باورها وعقاید ما در جامعه دارد

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین صفری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته املش اظهار کرد: یکی از پرافتخار ترین عملیات ها در۸ سال دفاع مقدس،عملیات کربلای ۵ است.  به این خاطرکه تمام بزرگان نظامی دنیا با صدام بودند و برای اینکه بتوانند از مرز عراق  محافظت کنند استحکامات فوق العاده قوی و قدرتمندی را ایجاد کرده بودند تا جایی که صدام در بصره گفت: اگر ایرانی ها بخواهند از این استحکامات عبور کنند من شهر بصره را تقدیم ایرانی ها می کنم.

 

 

وی در ادامه گفت: همه کارشناسان معتقد بودند که محال است کسی بتواند از این استحکامات عبور کند و وارد کشور دیگری شود. ولی رزمندگان ما آنقدر ایمان و استقامت و باور به مدد الهی داشتند که توانستند یک کار بزرگی را از خودشان به نمایش بگذارند و از این استحکامات فوق پیشرفته عبور کنند.

 

 

امام جمعه املش با اریه پیشنهادی به بنیاد شهید و هیئت رزمندگان و سپاه پاسداران شهرستان گفت: خواهش ما از دوستان این است که مجموعه ای را در مکان مقدسی چون گلزار شهدا، تعریف کنند که این عملیات ها را یک ماکت سازی کنید تا جوانان و همگان این صحنه ها را ببینند و بدانند، که عملیات کربلای۵ چه بوده ؟  و چه عواملی باعث شد که رزمندگان ما دراین عملیات پیروز میدان باشند؟

 

 

حجت الاسلام والمسلمین صفری در ادامه با اشاره به توطئه استعماری کشف حجاب توسط رژیم پهلوی در سال ۴۱ گفت: در یک مراسم رسمی در جمع فارغ التحصیلان دختر درسال ۱۳۱۴ ، همسر ودختران رضاخان در آنجا کشف حجاب می کنند و از همان  زمان قانون ممنوعیت حجاب در مدارس ودیگر مکان های عمومی جامعه به تصویب می رسد. و کسی اجازه استفاده از حجاب در فضای عمومی جامعه را نداشت، اما وجود حوزه های علمیه ای مانند حوزه علمیه قم ومشهد؛ وجود علمای بزرگ ؛و مردم دیندار،اجازه ندادند این طرح به راحتی انجام شود که این امر باعث شد تا رضا شاه به مسجد گوهرشاد درکنار حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) حمله کند و باعث کشته شدن ۲۰۰۰نفر شود.

 

وی افزود: هنوزم متأسفانه اثرات این رفتارها در جامعه خودمان مشاهده می کنیم که عده ای علمی را برعلیه حجاب به پاکرده اند.به طوری که حتی جریان پروژه نفوذ در بدنه حاکمیت نیز رخنه کرده اند که  حتی خیلی از آقایان به این نتیجه رسیده اند که باید نسبت به مسئله حجاب، چشم هایمان را ببیندیم. که واقعا تأسف آور است!! برای اینکه اولاٌ واجب الهی است دوماٌ ریشه در باورها وعقاید ما در جامعه دارد

 

امام جمعه شهرستان املش تاکید کرد: شماهایی که مادران و مادربزرگهایتان با حجاب بودند؛ و پدران شما رزق حلال بر سر سفره آورده ولقمه حلال خورده اید و آثرات آن را هم دیده اید ،چرا امروز مردم را دعوت به فسق وفجور وگناه و بی حجابی کرده و فرزندان جامعه ما را گرفتار بلا و مصیبت می کنید؟

 

صفری بیان داشت: بهتر است نگاهی به کارنامه کشورهای بقول آقایان پیشرفته ای چون آفریقاو  سوئد و آمریکا و انگلستان که آمدند و این کار را انجام دادن بیاندازیم که چه خبره در این کشورها. به عنوان نمونه کشور انگلستان۰۰۰ / ۱/۲۰۰زن و۷۰۰هزار مرد دچار گرفتارهای غیر اخلاقی هستند و  کشور آفریقای جنوبی که دست کثیف استعمار انگلیس چیکار کرده که رتبه اول خشونت های غیراخلاقی علیه زنان را دارند.

 

وی در ادامه گفت: اما کارنامه انقلاب اسلامی ما بنگرید که چند نفر از زنان جامعه در مملکت ما مجتهدند و یا استاد دانشگاه هستند و یا معلمند ویا در رشته های ورزشی و المپیادهای علمی و پزشکی ما این همه افتخارات برای کشور ما کسب کردند شما قبل از انقلاب را نگاه کنین و بعد از انقلاب را نگاه کنین

 

حجت الاسلام و المسلمین صفری در پایان خاطر نشان کردند: اگر در جامعه ما فسق و فجور و گناه و خطایی هم که وجود دارد ریشه در جریانات فرهنگی و سیاسی مملکت ما دارد که مردم را دعوت به گناه و خطا می کنند . این دین ما نیست که نا کارآمد است بلکه این شمایید که این همه در طبل بی دینی می کوبید

 

عکس و خبر:حسن اسلامی

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید