چای شما
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۸ در ۴:۱۳ ب.ظ , کد خبر:   80021

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
حبس دامدار رودسری به دلیل فروش دام های بیمار

دامدار رودسری به جرم فروش دام‌های بیمار به حبس تعزیری محکوم شد.

 

 

 

به گزارش رانکوه نیوز،حمید سرهندی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رودسر امروز گفت: یکی از دامداران بخش رحیم آباد رودسر که به رغم تذکرات مکرر دامپزشکی این شهرستان مبنی بر معدوم کردن دام‌های بیمار، ۵ راس گوسفند بیمار خود را فروخته بود به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

 

 

وی افزود: آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی گیلان وجود بیماری تب مالت را در این دام‌ها تشخیص و در نامه‌ای به دامدار متخلف رودسری دستور داده بود دام‌های بیمار را در مدت ۲۰ روز از گله جدا و به کشتارگاه منتقل کند که وی تمکین نکرد.

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رودسر گفت: این دامدار به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی به دادگستری معرفی و پس از پی گیری‌های مستمر واحد حقوقی شبکه دامپزشکی و به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به حبس تعزیری محکوم شد.

 

 

حمید سرهندی افزود: دامداران به توصیه‌ها و تذکرات بهداشتی بازرسان و ماموران دامپزشکی توجه کنند تا در صورت بروز بیماری در دام هایشان از حمایت‌های مالی برای گرفتن غرامت بهره‌مند شوند.

 

 

وی تصریح کرد: دامداران در صورت سرپیچی از قانون و دستورات دامپرشکی علاوه بر محروم شدن از دسترسی به این امتیازات، مشمول مجازات قانونی نیز خواهند شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید