چای شما

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر

تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ در ۶:۴۳ ق.ظ , کد خبر:   16346
جشن پیوند آسمانی ۳۵ نفر از فرزندان مددجوی تحت پوشش کمیته امداد املش برگزار شد

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر جشن پیوند آسمانی ۳۵ نفر از فرزندان مددجوی تحت پوشش کمیته امداد در املش با حضور امام جمعه ، فرماندار، بخشداران مرکزی و رانکوه ، شهردار و دیگر مسئولین ادارات این شهرستان و جمعی از نیکوکاران در کانون معصومیه املش برگزار شد.

 

 

صبح رانکوه: در این مراسم مدیر کل کمیته امداد گیلان با ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در گیلان گفت : در چند ساله اخیر کمیته امداد توانسته در جهت ازدواج آسان فرزندان تحت حمایت گامهای بلندی بردارد و در این راه همراهی و مساعدتهای نیکوکاران بسیار چشمگیر بوده و قابل تقدیر می باشد.

حسین علی محمدی ترویج ازدواج آسان را از سوی خانواده ها گامی به سمت پایین آمدن سن ازدواج در جامعه عنوان کرد و افزود: اگر جوانان به زرق و برق و تجملات زودگذر توجه نکنند زودتر می توانند به زندگی مشترک دست پیدا کنند و به دنبال آن آرامش در جامعه افزایش یافته و از فساد اجتماعی کاسته خواهد شد.

وی بااشاره به این که۱۴۰هزارخانواده تحت پوشش کمیته امدادگیلان ماهانه۷میلیارد تومان مستمری دریافت می نمایند؛گفت: احداث ۱۲۰۰حمام وسرویس بهداشتی سال جاری با اعتباری معادل۳میلیاردو۲۰۰میلیون تومان برای خانواده های تحت حمایت کمیته امدادگیلان  آغازشده وتاکنون۸۳۰واحدآن پس ازتکمیل تحویل داده شده وبقیه هم تا۱۴اسفندآماده می شود.

در ادامه نیز حجت الا اسلام والمسلمین روحانی امام جمعه املش با بیان اینکه ازدواج مکمل ایمان انسان است تاکید کرد: شرایط ازدواج باید آنقدر آسان گردد که هیچ جوانی در خانه نماند و جوانان بتوانند با پیروی از سیره و روش ائمه معصومین (ع) زندگی مشترک خود را تشکیل دهند.

وی در ادامه از خانواده ها خواست تا در ازدواج جوانان سخت گیری ها و تجملات را کنار بگذارند و به جوانان کمک کنند تا در راه رسیدن به اهداف عالیتر زندگی که همانا سعادتمندی است گام بردارند.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم به ۲۷ نوعروس و ۸ نوداماد تحت حمایت کمیته امداد املش جمعا مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال به عنوان کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج  اهداء شد و از ۷ نفراز مدیران عامل بانکها که در پرداخت تسهیلات به مددجویان همکاری خوبی با کمیته امداد داشتند با اهداء هدایائی به رسم یادبود تقدیر بعمل آمد.

درحاشیه این مراسم جمعی ازبانوان املشی تحت پوشش کمیته امداداین شهرستان بابرپایی چادرهای مختلف درزمینه های گوناگون صنایع دستی ازجمله حصیربافی،چادرشب بافی، فرش بافی وپخت نان برنجی توانمندی های خویش رابه نمایش گذاشتند وجمعی ازهنرمندان گیلانی هم بااجرای برنامه های طنز،مایه شادوخوشحالی بیشترشرکت کنندگان رافراهم کردند

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید