چای شما

رئیس اوقاف و امور خیریه رودسر و املش:

تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۴۷ ق.ظ , کد خبر:   63210
ثبت ۶۲۶ موقوفه و ۳۳۳۵ رقبه در رودسر و املش / ثبت ۶ وقف جدید در رودسر و املش

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش از ثبت ۶۲۶ موقوفه و ۳ هزار و ۳۳۵ رقبه در این شهرستان خبر داد و گفت: ۶ وقف جدید به ارزش ۵ میلیارد ریال در سال جاری به ثبت رسیده است.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس خوبرو عصر امروز در نشست با خبرنگاران این شهرستان به مناسبت هفته وقف اظهار کرد: سنت حسنه وقف صدقه جاریه‌ای است که هیچ‌گاه از بین نرفته و اثرات و برکات آن برای مردم و واقف تا همیشه ماندگار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه وقف در راه خدا و به‌منظور رفع نیاز محرومان جامعه معامله‌ای بسیار ارزشمند است، افزود: پیامبر اسلام (ص) خود از نخستین واقفان صدر اسلام و مبلغان این سنت حسنه به شمار می‌رود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش از اجرای بیش از ۴۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه وقف در این شهرستان خبر داد و گفت: همایش یاوران وقف، محفل انس با قرآن، نشست تخصصی وقف، ایستگاه سلامت، …از مهم‌ترین برنامه‌های دهه وقف در رودسر و املش است.

وی تصریح کرد: در رودسر و املش ۶۲۶ موقوفه، سه هزار و ۳۳۵ رقبه و ۱۷۸ بقعه ثبت‌شده و ۲۵۲ خادم مساجد بیمه‌شده است.

خوبرو از ثبت ۶ وقف جدید به ارزش ۵ میلیارد ریال در سال جاری در رودسر خبر داد و بیا: وقف‌های جدید شامل باغ، منزل مسکونی و زمین بوده که نیت واقف در راستای نشر معارف دینی، قرآنی و امور خیریه است.

وی با اشاره به سنددار نمودن دو هزار و ۷۴۰ رقبه افزود: تعداد ۴۷۴ مسجد ثبت‌شده در رودسر و املش بوده که تاکنون جهت تعمیر ۴۰ مسجد به آن‌ها کمک شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش اجرای ویژه‌برنامه‌های آرامش بهاری، ضیافت الهی طرح نشاط معنوی، دهه کرامت و بزرگداشت امام زادگان، جشن ولایت علوی و اکمال دین نبوی، اجرای نیات واقفین خیراندیش، برپایی خیمه معرفت،… در مناسبت‌های مختلف سال در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی ویژه‌برنامه‌های خاص در آستان مقدس امامزادگان جلیل‌القدر از دیگر فعالیت‌های این اداره اعلام کرد.

وی افزود: سهمیه طرح تربیت حافظ قرآن کریم در سال جاری برای رودسر و املش ۲ هزار نفر است که در ۵۰ بقعه در حال آموزش و حفظ قرآن هستند.

خوبرو با اشاره به تعمیر و بازسازی بقاع متبرکه از محل نذورات مردمی و کمک خیرین به مبلغ ۵۷ میلیارد ریال تصریح کرد: تعداد ۸ بقاع متبرکه شامل سید مرتضی و ابراهیم ماچیان، سید عبدالله بندبن رحیم‌آباد، سید ابراهیم املش، سید رضی و ابراهیم رضا محله، سید شفیع کیاسرا، سید علی کیا گیشاکجان، سید زکریا سالومحله حسن سرا و سید حسین روشنابسر از بقاع احداثی بوده که با پیشرفت فیزیکی بین ۶۰ تا ۹۵ درصد در حال اجرا هستند.

وی از شناسایی ۵ هزار مترمربع زمین مزروعی موقوفه بقعه متبرکه بی‌جان میرک محله خبر داد و گفت: شناسایی موقوفات مجهول در راستا حفظ و صیانت از میراث جاودان وقف از دیگر وظایف اداره اوقاف است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش افزود: مبلغ ۱۵۸ میلیون ریال از محل بروز رسانی مال‌الاجاره رقبات برای اجرای نیات واقفین برای ایتام، بی‌سرپرستان، فقرا، هزینه دارو و درمان بیمارستان و مجالس عزاداری،… هزینه شده است.

انتهای پیام/

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید