عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران بعد از چند ماه درگیری با بیماری سرطان دستگاه گوارش عصر چهاردهم تیرماه در فرانسه درگذشت.   به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه،  گسترش سرطان در کیارستمی آن قدر شدید بود که چندی قبل برای انجام پروسه پیشرفته درمان به فرانسه منتقل شد و در نهایت در همین گشور […]

عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران بعد از چند ماه درگیری با بیماری سرطان دستگاه گوارش عصر چهاردهم تیرماه در فرانسه درگذشت.

 

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه،  گسترش سرطان در کیارستمی آن قدر شدید بود که چندی قبل برای انجام پروسه پیشرفته درمان به فرانسه منتقل شد و در نهایت در همین گشور درگذشت.

کیازستمی را باید داعیه دار نوعی سینمای آوانگارد و ضدجریان کلاسیک داستانگویی در سینمای ایران دانست؛ سینمایی که خیلی زود مقلدان خود را هم پیدا کرد.

عباس کیارستمی تنها ایرانی است که تاکنون برنده نخل طلای کن شده است. او نخل طلای جشنواره کن ۱۹۹۷ را برای “طعم گیلاس” و به طور مشترک با یک فیلمساز ژاپنی از آن خود کرده بود.

“مشق شب”، “گزارش”،”باد ما را خواهد برد”، “زیر درختان زیتون”، “شیرین” و “ده” از جمله آثار شناخته شده کیارستمی بوده اند. آخرین فیلمهای وی “کپی برابر اصل” و “مثل یک عاشق” بودند که اولی در فرانسه و دومی در ژاپن ساخته شد./ سینما ژورنال