چای شما

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبرداد

تاریخ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۳ در ۱:۲۹ ب.ظ , کد خبر:   15910
تعداد سایت های خبری گیلان به ۱۴ رسید

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد: تا کنون برای ۱۴ پایگاه خبری و تحلیلی استان پروانه فعالیت صادر شده است و ۹ پایگاه نیز در صف انتظار هیأت نظارت بر مطبوعات هستند.

 

 

 

به گزارش “صبح رانکوه”  روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حسین ابراهیمیان طی گفت و گویی اظهار کرد: الکترونیکی شدن ثبت نام و رسیدگی به درخواست متقاضیان دریافت مجوز نشریه و پایگاه های خبری یکی از اقدامات مهم معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت تسهیل و تسریع در ارائه و رسیدگی به درخواست های تاسیس نشریه و پایگاه های خبری توسط متقاضیان است.

وی ادامه داد: با تاسیس سامانه جامع رسانه های کشور، متقاضیان صدور مجوز نشریات و پایگاه های خبری نیازی به تشکیل پرونده در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارند و می توانند با ورود به سامانه مذکور درخواست ارائه نموده و از وضعیت رسیدگی به درخواست خود مطلع شوند.

ابراهیمیان با بیان اینکه اکثر پایگاه های خبری و تحلیلی فعال در گیلان در سامانه جامع رسانه‌های کشور ثبت نام کرده اند، از آنهایی که تاکنون موفق به این اقدام نشده اند خواست تا هر چه سریعتر در این سامانه ثبت نام نمایند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: متقاضیان دریافت مجوز انتشار نشریه الکترونیک و پایگاه خبری می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.e-rasaneh.ir نسبت به ثبت نام و پیگیری درخواست خود اقدام کنند.

به گفته وی؛ طی آخرین فهرستی که توسط معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد منتشر شده است، دو پایگاه خبری و تحلیلی «خزر بر خط» به مدیریت محسن خاکزاد و «اخبار قلم» به مدیریت مریم آذری به اخذ پروانه فعالیت شده اند.

ابراهیمیان با اشاره به افزایش تعداد پایگاه های خبری مجوز دار فعال در گیلان به ۱۴ پایگاه، تصریح کرد: فهرست تمامی نشریات مکتوب و مجازی دارای مجوز فعالیت در استان بر روی پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در بخش «رسانه های مجاز گیلان» موجود می باشد.

این مسئول اضافه کرد: همچنین ۹ پایگاه خبری و تحلیلی استان نیز در صف انتظار هیأت نظارت بر مطبوعات کشور برای صدور پروانه فعالیت هستند

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید