چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

فرماندار املش خبر داد:

تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶ در ۹:۱۴ ق.ظ , کد خبر:   65174
تشکیل ۱۱کمیته پدافند غیرعامل در املش

یونس محمودی فرماندار املش گفت: در شهرستان املش برای آموزش پدافند غیرعامل ۱۱ کمیته تشکیل شده است.

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز در جلسه کار گروه پدافند غیر عامل  اظهار داشت: در شهرستان املش برای آموزش پدافند غیرعامل ۱۱ کمیته تشکیل داده ایم و هدف از این کمیته ها ، بهره گیری از عوامل و امکانات در راستای مصونیت بخشی ناشی از آسیب های احتمالی است.

 

وی گفت:  در بخش مبارزه با مگس مدیترانه ای مرکبات و آفت برگ خوار شمشادها ، اگرچه تلاش هایی انجام شده، ولی برای مصون ماندن بیشتر، نیاز به کمک های استانی

محمودی تصریح کرد: پدافند غیرعامل به اقداماتی گفته می شود که به جنگ ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌ توان از وارد شدن خسارت های مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی، غیرنظامی و همچنین بروز تلفات انسانی جلوگیری کرد.

فرماندار املش بیان داشت: پدافند غیرعامل یعنی کاهش آسیب‌ پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و تنها با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی.

وی ابرلز داشت: در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند در حالیکه در پدافند عامل مانند سیستم‌های ضدهوایی و هواپیماهای رهگیر، تنها نیروهای مسلح مسئولیت برعهده دارند.

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید