چای شما

در حاشیه همایش تجلیل ازپروفسور سميعي

تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ در ۵:۳۱ ب.ظ , کد خبر:   7280
تجمع مربیان پیش دبستانی استان گیلان/ عکس

  به گزارش صبح رانکوه، به نقل از رشت پرس در حاشیه همایش تجلیل از جراح بزرگ مغز و اعصاب جهان پروفسور سمیعی که در سالن سرپرستی بانک صادرات رشت برگزار شد جمعی از مربیان پیش دبستانی استان گیلان به منظور دیدار با معاون نظارت راهبردی ریاست جمهوری برای حل مشکل شغلی خود تجمع اعتراض آمیز برقرار کردند .

به گزارش خبرنگار  رشت پرس ، این معلمان که ساعتها منتظر ورود دکتر نوبخت و بیان مشکل خود بودند سرانجام به دلیل عدم حضور معاونت نظارت راهبردی در همایش تجلیل ، به محض مشاهده مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان از وی خواستار پیگیری تعیین تکلیف خود شدند .

به همین گزارش بنا به اعلام وزارت آموزش و پرورش حدود ۵۰۰ هرار نفر از نیروهایی که بعنوان مربیان پیش دبستانی در مدارس در استانها به کار مشغول بوده اند جذب این وزارتخانه خواهند شد .

شایان ذکر است تعدادنیروهایی که بعنوان مربی پیش دبستانی در مدارس کل کشور فعالیت می کنند به ۳۰ هزار نفر می رسدو مقرر شده است که در سال تحصیلی جدید تنها ۵ هزار نفر از این نیروها در مدارس جذب شوند و کمبود مربی از طریق نیروهای بازنشسته و یا معلمان استخدامی آموزش و پرورش تامین گردد .

یکی از مربیان معترض به خبرنگار ما گفت : اکثر مربیانی که در اینجا حضور دارند سالها در آموزش و پرورش با تحمل مشقات زیاد و دستمزد کم بدون هیچ اینده شغلی و بیمه ای در مدارس کار کرده اند و قرار بود که در ۱۷ مرداد سالجاری با برگزاری آزمونی جذب آموزش و پرورش شوند اما متاسفانه برگزاری این آزمون هنوز معلوم نیست و مربیان پیش دبستانی که اکثرا از نیروهای تحصیل کرده و د ارای مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حتی دانشجوی دکترا هستند هنوز بلاتکلیف هستند .

وی خاطر نشان کرد : این تجمع که امروز تعداد آنها به ۶۰ نفر می رسد در دو روز گذشته در تهران در جلوی نهادد ریاست جمهوری نیز اعتراض خود را بیان کردند اما کسی به درد ما تاکنون پاسخ نداده است . این مربیان همچنین با بیان این مطلب که در سالهای گذشته در برخی از استانهای کشور ، مربیان پیش دبستانی از مزایای بیمه استفاده کرده اند اما در گیلان هیچ اقدامی برای مر بیان صورت نگرفته است تصریح کردند : چگونه است که در استانی مثل گیلان که نیاز به نیروی تعلیم و تربیت در مقاطع نظیر پیش دبستانی دارد اینگونه در حق معلمان اجحاف می شود و ما باید برای بیان معضلات خود ساعتها در جستجوی مدیری برای پاسخگویی باشیم .

یک مربی پیش دبستانی با چشمان اشک آلود می گوید : ما با امید به آینده شغلی خود و با تحمل مرارت های زیاد در جهت تعلیم فرزندان همین مرز و بوم کوشیده ایم و چرا باید از وجود نیروهای بازنشسته بعنوان جایگزین استفاده شود . وی اظهار کرد : از مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان ، آقای حاجتی می خواهیم برای جذب نیروهای پیش دبستانی بخشنامه ای را تعیین کنند .وی تاکید کرد : جناب مهندس کوچکی نژاد ، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم برای جذب نیروهای پیش دبستانی که تعداد آنها به ۳۰ هزار نفر در کشور می رسد ، بودجه ای را تعیین کنند .

لازم بذکر است در تجمع مربیان مذکور ، مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان از معترضان خواست تا نماینده ای را برای صحبت در خصوص معضلات شان به اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان معرفی کند و یا مکتوب کردن تقاضای خود به آموزش و پرورش استان مراجعه نمایند.

انتهای پیام/۰۸۳۴۶۳

نظر خود را اضافه کنید.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید