چای شما
تاریخ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۲ ق.ظ , کد خبر:   70155

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستای گیلان

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
تامین آب شرب ۷۸۵ روستا در قالب طرح جامع آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای گیلان

۱۳۰ هزار خانوارِ ۷۸۵ روستا در قالب طرح ملی آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شده اند.

 

به گزارش رانکوه نیوز؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان امروز با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۸۰ آغاز شده، گفت: تاکنون بیش از ۲۸۵ میلیارد تومان برای اجرای این طرح بزرگ آبرسانی هزینه شده است.

محب علی رنج ور، طول خطوط انتقال و توزیع اجرا شده برای آبرسانی به این روستاها را ۵ هزار و ۳۱۸ کیلومتر عنوان کرد و افزود: منبع تامین آب این روستاها ۳۷ حلقه چاه است که برای ذخیره سازی و تعدیل فشار آب روستاهای تحت پوشش ۵۸ هزار و ۴۵۵ مترمکعب مخزن زمینی و هوایی نیز ساخته شده است.
وی گفت: هم اینک عملیات تامین آب شرب ۱۲۴ روستا در قالب ۱۲ مجتمع آبرسانی در دست اجراست که برای تکمیل آن ها به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
رنج ور افزود: با اتمام این عملیات ۲۲ هزار خانوار روستایی از نعمت آب آشامیدنی با کیفیت و کمیّت مناسب برخوردار می شوند.
وی تصریح کرد: طرح جامع آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای گیلان یکی از بزرگ ترین طرح های آبرسانی روستایی کشور است که در سال های گذشته بعنوان یکی از طرح های نمونه ملی مورد تقدیر مسئولان کشوری قرار گرفته است.
وی گفت: در این طرح به منظور تامین آب شرب با کیفیت و پایدار روستاهای گیلان، مجتمع هایی بصورت متمرکز در مناطقی که از سفره های آب زیرزمینی غنی برخوردارند، احداث شده و هر مجتمع به چندین روستا آبرسانی می کند.
رنج ور افزود: مجتمع های آبرسانی شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه و سرداران شهید فومن بعنوان ۲ مجتمع بزرگ آبرسانی روستایی کشور مطرح اند که مجتمع شهید خوش سیرت به ۲۰۰ روستای شهرستان های آستانه اشرفیه، لاهیجان و لنگرود و مجتمع سرداران شهید به ۱۳۹ روستای شهرستان های فومن، صومعه سرا و بندرانزلی آبرسانی می کنند.

به گفته وی؛ مجتمع های دیگری نیز در شهرستان رودسر، لنگرود، شفت، رشت، لاهیجان، صومعه سرا، رضوانشهر، تالش، آستارا، انزلی، املش و ماسال وجود دارد که از ۲ تا ۲۰ روستا را تحت پوشش دارند.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید