چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۸ در ۹:۵۶ ب.ظ , کد خبر:   80144

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری املش

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
بیوتروریسم خطرناک ترین تهدید علیه امنیت و سلامت جامعه است

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری املش گفت: بیوتروریسم خطرناک ترین تهدید علیه امنیت و سلامت جامعه است

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، حیدری نژاد در جلسه کارگروه پدافند غیرعامل که با محوریت تهدیدات بیوتوریسم برگزار شد خاطرنشان کرد: همانطور که میدانیم سازمان پدافند غیرعامل درسال ۱۳۸۲با دستور مقام معظم رهبری شروع بکار کرد.

 

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل یعنی مصونیت سازی در همه ابعاد افزود:هدف از برگزاری پدافند غیر عامل اینست که ما مسوولین اجرایی موظف هستیم نقاط کور را ببینیم و برای آن برنامه ریزی داشته باشیم تا از آن مسیر دشمن به ما دست درازی نکند.

 

 

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار املش افزود:همه این اهداف دراین راستا است که ما کمترین آسیب را از سوی دشمن از راههای مختلف ؛آب،راه،محیط زیست ،کشاورزی و….ببینیم.

 

 

حیدری نژاد درادامه به بیوتوریسم اشاره داشت و گفت:باگذشت زمان وسایل و امکاناتی که با آن به یک کشور حمله می شد متفاوت است و امروز از روش بیو توریسم برای ضربه زدن به دشمن استفاده می شود.وی افزود:بیوتوریسم روشی است که با عوامل زنده انجام می گیرد مانند آلوده کردن آب کل یک شهر که با انتشاریک میکروب میتوان یک جامعه را به نابودی کشاند.

 

 

معاون فرمانداری املش مراحل بیوتوریسم را ۳مرحله عنوان کردو افزود:دریک مرحله نابود کردن سریع یک جامعه صورتومی گیرد ،به مروز زمان نابود کردن نیز از مراحل دیگر بیوتوریسم می باشد.

 

 

وی با اشاره به اینکه بیوتوریسم در حوزه کشاورزی ،محیط زیست و منابع طبیعی هم اتفاق می افتد افزود:ما بایستی براساس مسوولیتی که داریم افزود:ما زمانی می توانیم در حوزه مدیریتی خود تعادل داشته باشیم که هم نقاط ضعف را ببینیم و هم نقاط قوت را و براساس شناخت قانون و مصوبه وضع کنیم.

 

 

حیدری نژاد اظهار داشت:در چند ماه آینده که ماه محرم و صفر را درپیش داریم از همه دستگاههای اجرایی می خواهم که در مراسمات ،تهیه کنندگان و توزیع کنندگان نذورات را شناسایی نموده چرا که همین تجمعات محل ومسیر دشمن خواهد شد.

 

 

وی در پایان افزود:شناخت محیطی که مدیریت آن برعهده ما است مهم است و نقاطی که ما را آسیب پذیر می کند همه این نقاط باید دیده،بررسی و در مورد آن اطلاعات متفاوتی تعریف شود و بهترین روش را برای رفع و پیشگیری انجام دهیم.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید