چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

فرماندار املش:

تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶ در ۸:۴۳ ق.ظ , کد خبر:   64396
بیش از ۱۵۰۰ نفر، عضو  فعال کتابخانه های عمومی املش هستند

فرماندار املش گفت: در حال حاضر ۱۷۵۹ نفر عضو کتابخانه های عمومی شهرستان  املش هستند که شصت و پنج درصد این افراد را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، یونس محمودی فرماندار املش در جلسه انجمن و نهضت مطالعه مفید کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: از مجموع ۱۷۵۹ عضو فعال کتابخانه های عمومی این شهرستان ۶۵ درصد آن را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند و شهرستان املش به لحاظ جمعیت عضو کتابخانه در مقایسه با کل جمعیت شهرستان، رتبه دوم استان را دارد.

 

وی افزود: سه کتابخانه ی عمومی میرزا حبیب اله املشی، آیت ا… ربانی املشی در شهر املش و کتابخانه ی مرحوم حاجیان در شهر رانکوه در مجموع به ۵۳ هزارو ۸۵۱ جلد کتاب در زمینه های مختلف علمی، هنری، فرهنگی، ادبی، مرجع، کودک و نوجوان مجهز شده اند که از آغاز سال جاری تاکنون ۱۵هزارو ۲۰۲ جلد از این کتاب ها برای مطالعه به امانت برده شده اند.

 

محمودی تصریح کرد: امسال ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار از منابع مختلف برای کتابخانه های عمومی این شهرستان اختصاص یافته که نیمی از آن برای تعمیرات و نیمی دیگر برای تجهیزات است و در مجموع هم صد میلیون ریال بیشتر از اعتبارات پارسال است.

 

فرماندار املش بیان داشت: شهرستان املش با ۴۳ هزار نفر جمعیت از نعمت یک کتابخانه استاندار مرکزی محروم مانده و در صورت اهداء یک قطعه زمین به مساحت ۲۳۰۰ متر مربع توسط خیّر یا خیّرین در مکانی مناسب، یک کتابخانه استاندارد مرکزی در این شهرستان احداث می شود.

 

در پایان جلسه مقرر شد در صورت تأمین یک واحد ساختمان مناسب در روستای گرکرود در بخش رانکوه با ۴۷۴ خانوار جمعیت که پرجمعیت ترین روستای شهرستان املش است، یک کتابخانه به همراه یک کتابدار محلی در آنجا استقرار یابد.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید