چای شما

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان

تاریخ انتشار : ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ در ۸:۰۹ ق.ظ , کد خبر:   7241
بیش از سه هزار تن چای از گیلان به خارج از کشور صادر شد

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان از صادرات افزون بر سه هزارتن چای از گیلان به خارج از کشور در پنج ماه گذشته خبر داد .

 به گزارش صبح رانکوه، ˈ محمد علی یوسفی افزود : این میزان چای به ارزش تقریبی ۲۷ میلیارد ریال در ۴۶ فقره گواهینامه به کشورهای دیگر صادر شده است .

وی اظهار کرد : درپنج ماه نخست امسال ، در مجموع پنج هزار و ۶۸۰ تن کالا به ارزش ۱۳۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال با ۱۰۶ فقره گواهینامه صادراتی شامل چای ، خرما و کشمش از گیلان به خارج از کشور صادر شده است .

وی صادرات این محصولات را به مقصد کشورهای روسیه ، آذربایجان ، تایوان ، اندونزی ، مالزی ، جمهوری چک ، آلمان ، کنیا ، امارات عربی متحده ، هندوستان و آستاراخان عنوان کرد .

یوسفی تصریح کرد : این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۴۲ درصد و از نظر وزن ۲۳ درصد و از نظر ارزش ۳۲ درصد کاهش داشته است .

وی ادامه داد : در همین مدت ؛ تعداد ۱۴۸ اظهارنامه تعیین تعرفه صادراتی نیز با آزمون ۱۸۴ نمونه مورد بررسی قرار گرفت .

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان اظهار کرد : همچنین در این مدت ۹۱۲ اظهارنامه واردات اجباری با آزمون یکهزار و ۳۲۹ نمونه برای بیش از ۶۸۰ هزار تن کالا مورد ارزیابی انطباق قرار گرفت که در مقایسه با سال قبل در همین مدت از نظر تعداد ۱۸ درصد و از نظر وزن ۵/۱۷ درصد افزایش داشته است .

وی عمده واردات را شامل ورق های فلزی سرد و گرم ، شمش فولادی ، ناودانی و چوب از کشورهای روسیه ، قزاقستان ، اوکراین و آذربایجان اعلام کرد ./ایرنا

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید