چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ در ۳:۵۳ ب.ظ , کد خبر:   69286
جشنواره بازی های محلی روستای سنگده رضوانشهر برگزار شد /تصاویر

بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ورزشی بازیهای بومی محلی ییلاق سنگده باهمکاری بخشداری پره سر، دهیاری وشورای اسلامی روستای سنگده به دبیری اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان برگزار شد.

 

 

منصور هادیپور دبیر اجرایی جشنواره در حاشیه این آیین سنتی در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت:این جشنواره با شعارتغذیه با شیر مادر ضامن سلامت مادر و فرزند بمناسبت روز شیر مادر به منظور پاسداشت آداب و رسوم و احیاء و انتقال فرهنگ و بازیها به نسل جوان و جایگزینی این بازیها به جای بازیهای کامپیوتری و ایجاد شور و نشاط و شادابی بین شهروندان و معرفی جاذبه های گردشگری و طبیعی منطقه جهت سرمایه گذاری و جذب و ماندگاری گردشگر می باشد،برگزارگردید.

 

وی در پایان از مهندس حسنی پور فرماندار رضوانشهر رئیس برگزاری جشنواره های بومی و محلی شهرستان و تمامی دست اندرکاران و حامیان برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

 

در این مراسم مهندس صیادی و روحانی بخشداران مرکزی وپره سر، فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از روسای ی ادارات شهرستان و اصحاب رسانه و جراید، هنرمندان صنایع دستی و مردم فرهنگ دوست منطقه حضور  داشتند.

 

این جشنواره به دبیری اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان با همکاری بخشداری پره سر، دهیاری وشورای اسلامی روستای سنگده و ادارات ورزش وجوانان ،هیات ورزش روستایی وبازیهای بومی محلی ،هلال احمر،فرماندهی نیروی انتظامی،پلیس راه،فرهنگ وارشاد اسلامی و بخش خصوصی با اجرای بازیهای بومی محلی(دوی باکیسه،دوی کوهستان، سوارکاری، طناب کشی، پاچو بازی، کشتی گیله مردی، مسابقه پشم چینی گوسفند، تالش خله، موسیقی تالشی ومحلی،نی نوازی،حمل کنده واجرای مراسم حنابندان سنتی) برگزار شد.

 

عکاس: حسین سلیمی

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید