چای شما

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ در ۶:۵۱ ق.ظ , کد خبر:   16189
بهره برداری از طرح عمرانی، خدماتی و رفاهی در شرق گیلان

صبح رانکوه: در چهارمین روز از دهه مبارک فجر در آیینی با حضور مسوولان استانی و محلی ۲۵طرح عمرانی، خدماتی و رفاهی در رحیم آباد رودسر به بهره برداری رسید.

 

 

 

** رحیم آباد رودسر

بهره برداری از پنج طرح توسعه عمران شهری رحیم آباد

شهردار رحیم آباد روز چهارشنبه در مراسم افتتاح نمادین پروژه زیر سازی و آسفالت خیابان چایکاران این شهر که با حضور فرماندار، بخشدار و امام جمعه رحیم آباد و جمعی دیگر از مسوولان برگزار شد، حجم سرمایه گذاری برای انجام این طرح ها را که عمدتا در زمینه آسفالت و فرش موزائیک در نقاط مختلف این شهر بوده بیش از ۳۲۲میلیون تومان و از محل اعتبارات داخلی شهرداری اعلام کرد.

ˈنادر بذر افشانˈ افزود: در مجموع حدود ۱۲هزار متر مربع آسفالت در این مناطق انجام شده است.

وی ادامه داد: از دهه فجر سال گذشته تا دهه فجر امسال پروژه های متعددی همچون زیر سازی و آسفالت خیابان ها، روکش آسفالت، فرش موزائیک، جدول گذاری، لوله گذاری با هدف دفع آبهای سطحی، احداث پل و چند طرح دیگر در این شهر اجرا ، عملیاتی و محقق شده است.

* بهره برداری از یک طرح برق رسانی روستایی

رییس اداره برق رحیم آباد این طرح را احداث ۱۲۰۰متر خط ۲۰کیلو ولت با کابل خود نگه دار به همراه نصب یک دستگاه پست ۱۰۰کیلو ولت آمپر و اصلاح ۹۵متر شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی اعلام کرد.

ˈمحمد عبداللهی مبرهنˈ با بیان اینکه برای اجرای این طرح ۱۵۰میلیون تومان سرمایه گذاری شده افزود: با اجرای این طرح ۴۵خانوار روستای شبخوس وجه رحیم آباد از مزایای آن بهره مند شدند.

* افتتاح یک واحد مسکن مددجویی کمیته امداد

به گفته روح اله رستم پور رییس کمیته امداد رودسر ،برای ساخت این واحد مسکونی در روستای دولاگوابر بازیر بنای ۵۰متر مربع ۲۲میلیون تومان هزینه شده است.

یک طرح خودکفایی و اشتغال نیز از دیگر طرحهایی بود که امروز در بخش رحیم آباد و در روستای آخوند ملک به بهره برداری رسید.

در این طرح که در زمینه دامداری بوده ۱۵میلیون تومان تسهیلات اعطا شده است.

رستم پور گفت: طی دهه مبارک فجر ۴۳طرح خودکفایی و اشتغال با اعتبار ۵۰۰میلیون تومان در بخش رحیم آباد به بهره برداری می رسد.

* بهره برداری از یک طرح راهسازی

برای اجرای این طرح که شامل تعریض ،بهسازی و آسفالت راه رحیم آباد به طول لات و به طول سه هزار متر مربع انجام و حدود پنج هزار خانوار از مزایای آن بهره مند می شوند بیش از یک میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

* بهره برداری از طرح احیا و بازسازی تاسیسات چشمه سفید آب

مدیر امور آب و فاضلاب شهری رودسر در این مراسم گفت: برای اجرای این پروژه ۳۵۰میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات مدیریت بحران و تملک دارائی های سرمایه ای سرمایه گذاری شده است.

ˈمازیار غلامپور ˈهدف از اجرای این پروژه را ایجاد یک استخر ته نشین اولیه جهت کاهش کدورت و ذرات معلق و افزایش کیفیت آب خروجی به سمت تصفیه خانه طول لات ذکر کرد.

* بهره برداری از خوابگاه مدرسه شبانه روزی الزهرا خم پته

برای نوسازی این خوابگاه در بخش رحیم آباد ۱۵۰میلیون تومان هزینه شده است.

به گزارش ایرنا ،فرماندار رودسر در آیین افتتاح خوابگاه مدرسه شبانه روزی الزهرا خم پته رحیم آباد با اشاره به خواسته مردم این بخش در خصوص شهرستان شدن رحیم آباد یادآور شد: این بخش از ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی در توسعه هم به لحاظ وسعت ،موقعیت اجتماعی ،فرهنگی و عمرانی برخوردار است.

ˈامیر جانبازی رودسریˈ با بیان اینکه در حال حاضر تقسیمات کشوری مسدود است، افزود: ما همواره تلاش خود را در این زمینه به عمل خواهیم آورد.

امام جمعه رحیم آباد نیز در این مراسم ابراز امیدواری کرد تا بخش رحیم آباد به جایگاه واقعی خود که ارتقا از بخش به شهرستان است دست یابد.

حجت الاسلام والمسلمین محزون با بیان اینکه خیلی از محرومیت های این بخش با شهرستان شدن رفع می شود، بیان کرد: با شهرستان شدن رحیم آباد بودجه نیز به این منطقه تزریق و از شرایط توسعه نیافتگی کاملا خارج خواهد شد.

بخش رحیم آباد حدود ۳۰هزار نفر جمعیت و ۷۰۰کیلومتر مربع وسعت دارد./ایرنا

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید