چای شما
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۶ در ۵:۲۹ ب.ظ , کد خبر:   58821

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
بهترین مواد غذایی مقابله کننده با پروسۀ پیری و چروک های پوستی

 با افزایش سن، پوست حالت انعطاف پذیری و کشسانی خود را از دست می دهد. رطوبتش کمتر می شود و کدر به نظر می رسد. در نهایت، چروک ها نمایان می شوند که سال ها به سن چهره تان می افزایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبح رانکوه،  به نقل از مجله راه زندگی، بهترین شیوه برای مقابله با چروک ها و جوان ماندن چیست؟ در این بخش به بهترین مواد غذایی برای مقابله با پروسۀ پیری اشاره شده است.

سبزیجات برگ دار

سبزیجاتی مانند اسفناج، کلم برگ، تربچه و کاهو بهترین منابع لوتئین و زاگرانین هستند.

سبزیجات ریشه ای زرد و نارنجی

مواد غذایی فراوان حاوی بتاکاروتن در ظرف غذای تان بگذارید. این آنتی اکسیدان های قدرتمند برای چشم ها و پوست تان بسیار مفید هستند. مانند: هویج، سیب زمینی شیرین، کدو حلوایی و کدو سبز.

کلم بروکلی

کورستین، آنتی اکسیدان قدرتمندی است که در کلم بروکلی و دیگر مواد غذایی یافت می شود. مانند قره قات، پیاز و سیب، کورستین یک مادۀ طبیعی ضدالتهابی نیز هست که با عامل دوم پروسۀ پیری مقابله می کند.

زغال اخته

این توت های کوچک، منبع غنی و قدرتمند مواد مغذی هستند و سرشار از آنتی اکسیدان هایی می باشند که پروسۀ پیری زود هنگام را متوقف کرده و به پیشگیری از سرطان کمک می کنند.

بهترین مواد غذایی مقابله کننده با پروسۀ پیری و چروک های پوستی

تخت مرغ ارکانیک خام

هرتخم مرغ حاوی ۹ اسیدآمیونۀ ضروری است. تخم مرغ سرشار از پروتئین ها و ویتامین D طبیعی است.

آلوورا

ترکیبات ضد پیری آلوورا، دیر زمانی است که شناخته شده اند. تحقیقات حاکی از آن هستند که آب آلوورا پوست را التیام بخشیده و پروسۀ پیری پوست را خنثی می کند.

سیر

آلیوم آنتی اکسیدان قدرتمند است. سیر و پیاز سرشار از این مادۀ قدرتمند هستند که با رادیکال های آزاد مقابله می کند و برای پوست و سیستم ایمنی بدن مفید است.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید