چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ در ۸:۴۹ ب.ظ , کد خبر:   30681

گزارش تصویری:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای

بقعه امیربنده کلاچای گیلان که جزء هفت اثر فرهنگی استان گیلان است در آستانه تخریب قرار دارد. این بقاع متبرکه در امیربنده کلاچای و در کنار جاده روستایی قرار گرفته که محوطه امامزاده بزرگ و وسیع بوده و مسجد در طرف دیگر جاده در محوطه باز قرار دارد.

 

به گزارش «شهروند خبرنگارصبح رانکوه» ، این بقعه در ۴ کیلومتری جنوب غربی شهرستان کلاچای واقع شده است. بقعه امیربنده دارای اتاق میانی و ایوان‌های جانبی است و ستون های چوبی ساده و لاچ لنگری در حاشیه ایوان به کار رفته است.دوره ی ساخت آن به زمان کیاییان و حکومت صفویه تعلق داشته و در دوره قاجاریه و معاصر مرمت شده است.

این بقعه متبرکه در ایام محرم مخصوصا در روز های تاسوعا و عاشورای حسینی پذیرایی عزاداران حسینی از شهرستان رودسر و حتی شهرستان های هم جوار است.

در روز عاشورا هیت عزاداری بی‌بالان با راه‌اندازی گروه کرنی به دستجات عزاداری وارد شده به صحن امامزادگان ادای احترام می‌کنند و در پایان مراسم عزاداری بر مزار شهدا و تازه در گذشتگان محل مراسم به نشانه احترام کرنی می نوازند.

گزارش و عکاس:امیدرجبی پورکشایه عکاس شرق گیلانی

 

بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 1 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 2 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 3 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 4 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 5 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 6 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 7 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 8 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 9 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 10 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 11 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 12 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 13 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 14 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 15 بقعه«سیداحمد»،«سیدحیدر»در امیربنده کلاچای 16


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید