چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۳ ب.ظ , کد خبر:   78570

مدیرکل آبیار در گفتگو با رانکوه نیوز عنوان کرد

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
برخورداری بیش از ۲۹ هزار مشترک روستاهای شهرستان رودسر از آب شرب سالم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در سفر یکروزه به رودسر با فرماندار این شهرستان دیدار و در خصوص وضعیت آب آشامیدنی روستاهای این منطقه گفت و گو کرد.

 

مهندس محب علی رنج ور درگفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز؛با اشاره به اینکه در زمان حاضر ۲۶۸ روستای شهرستان رودسر زیر پوشش شبکه آبرسانی قرار دارند، گفت: ۲۹ هزار و ۴۹۰ مشترک در این روستاها از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند.

 

وی، شاخص بهره مندی روستاهای شهرستان رودسر از آب آشامیدنی را ۸۰٫۷ درصد اعلام کرد و افزود: منابع تامین آب این روستاها ۲۵ حلقه چاه و ۱۱۸ دهنه چشمه است.

مهندس رنج در طول خطوط انتقال و توزیع آب شرب روستاهای شهرستان رودسر را ۳ هزار و ۱۸۰ کیلومتر بیان و تصریح کرد: به منظور تامین فشار مناسب آب این روستاها ۱۱۸ باب مخزن و ۳۳ واحد ایستگاه پمپاژ در مدار بهره برداری است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قدمت بالا و فرسودگی شبکه های آبرسانی روستایی این شهرستان، گفت: برای اصلاح و بازسازی این شبکه ها به اعتبارات ملی نیاز است.

مهندس رنج در  با بیان اینکه آب شرب تعدادی از روستاهای جلگه ای شهرستان رودسر از طریق چشمه سفیدآب و خط شهری تامین می شود، افزود: به منظور تقویت منابع آبی این روستاها ۳ حلقه چاه در روستاهای توت کله، کلان کلایه و گواسرا حفر شده که امیدواریم با تخصیص اعتبار از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان، این چاه ها در سال جاری تجهیز و وارد مدار بهره برداری شوند.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ تعداد ۲۱ پروژه آبرسانی با اعتبار مصوب ۵۶ میلیارد ریال در شهرستان رودسر اجرا شد.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید