چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۹ ب.ظ , کد خبر:   79850

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان در شورای مهارت املش:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
با ترویج رشته های فنی وحرفه ای در روستاها می توانیم منبع چند درآمدی در روستاها را داشته باشیم

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان گفت: با ترویج رشته های فنی وحرفه ای در روستاها می توانیم منبع چند درآمدی در روستاها را داشته باشیم

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز؛ محمد حسینی در جلسه شورای مهارت در شهرستان املش با بیان اینکه شهرستان املش از پتانسیل ها و ظرفیتهای بالایی برخوردار است ودرسالی که به نام رونق تولید نام گرفته است ، باید دست دردست هم دهیم تا بتوانیم این ظرفیتها را به منصه ظهور بگذاریم افزود:آموزش های مهارتی است که امروز می تواند چرخ اقتصاد مملکت را با شتاب بیشتری روبه جلو سوق دهد .

 

وی با اشاره به اینکه با توسعه عوامل انسانی است که می توانیم ظرفیتها را از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم افزود:امروز همه دنیا براین باورند که مدیریت محلی می تواند پاسخگوباشد.

 

وی خاطرنشان کرد:نگاهمان باید از آموزش صرف جدا شود وبه آموزش اشتغال برود و باید آموزش هایی را تعریف کنیم که برای کارجویان هدفمند تعریف شده باشد.
حسینی درادامه آموزش فنی و حرفه را به دوبخش شاغلین و کارجویان برشمرد و افزود:در بخش شاغلین درجستجوی این هستیم که بهره وری در نیروی کار را بالا ببریم که میتواند در بخش روستاها،کشاورزی و گردشگری را توسعه دهیم و منبع چند درآمدی در روستاها را ترویج دهیم.

 

وی افزود:در بخش کارجویان که ۷۵ درصد آموزش را شامل می شود و باید دست دردست هم دهیم که سرمایه های ملی در بخش دولتی وخصوصی را با ایجاد اشتغال ودرآمد پایدار هدایت کنیم.

 

مدیر کل فنی وحرفه استان گیلان افزود:در جلسات متعدد استانداری و شورای هماهنگی وزارت کار باید با یک سرعت فراوانی به سمت روستاها برویم و با حضور فعالان اقتصادی کار وتولید همراه با آموزش را در روستاها ترویج دهیم تا روستاییان بتوانند براحتی منبع در آمدجدیدی برای خود ایجاد کنند.

 

وی افزود:اکثر خانواده ها در اوقات فراغت دغدغه ای برای فرزندان خود دارند و پیشنهاد ما ایسنت که برای فرزندان کارکنان دولت همایشهای یکروزه رایگان در قالب کارگاههای آموزشی با رشته های فنی وحرفه ای آشنا کنیم.

 

وی با بیان اینکه بهترین تبلیغات اینست که بتوانیم رشته های فنی وحرفه ای را درجوانان و روستاها ترویج دهیم افزود:پیشنهاد ما اینست که خانه کار آفرین ومهارت را ایجاد کنیم و فقط دنبال آموزش صرف نباشد بلکه تولید و زمینه عرضه را فراهم نماییم.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید