چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۸ در ۷:۴۲ ب.ظ , کد خبر:   80368

معاون فرماندار املش در کارگروه ساماندهی متکدیان

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
باید تلاش پیشگیرانه در راستای متکدیان و کودکان کار در شهرستان داسته باشیم

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری املش گفت: باید تلاش پیشگیرانه در راستای متکدیان و کودکان کار در شهرستان ما داسته باشیم.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛رحمت حیدری نژاد در جلسه ساماندهی متکدیان ،بیماران خاص و کودکان کار خاطرنشان کرد:یکی از مسائل حوزه مدیریت بحث آسیب های اجتماعی و علل وعوامل آن است که باید توسط برخی ادارات ذیربط مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان اتفاق می افتد ومی طلبد که در مواجهه با این معضل نگاه بیشتری داشته باشیم افزود: در علم مدیریت شهری ،نگاه شهرداران به مسایل عمرانی،فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی است اما معمولا کار شهرداران را با کارعمرانی می سنجیم.

 

وی افزود:وظایف شهرداران در حوزه های اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی هم می بایستی چشمگیر باشد وباید تلاش پیشگیرانه در راستای متکدیان و کودکان کار در شهرستان ما داسته باشیم.

حیدری درادامه به بحث بیماران خاص سالمندان،معلولین وجانبازان اشاره داشت وافزود:این بیماران نیاز به کمک های مادی،معنوی دارند تا بتوانند نیاز هایشان را بطرف نمایند.نیاز دارند که دیده شوند و در اجتماع حضور پیدا کنند.

وی افزود:برخی از بیماران خاص دررشته هایی هنر دارندو چه بسا می توانند الگوهایی برای کسانی شوند که هیچ گونه بیماری ندارند.

 

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری املش با بیان اینکه ما باید از عزیزان بیماران خاص هنرمند دعوت کنیم تا به دردودل هایشان گوش دهیم و بتوانیم آنها را بعنوان یک الگو در شهرستان معرفی نماییم ،افزود: تا جایی از دست ما برمی آیدبه افراد بیماران خاص کمک کنیم تا مشکلات و میائل زندگی شان تاحدی رفع شود.

وی همچنین بیماران خاص را بیماران هموفیلی،ام اس،تالاسمی و کلیوی برشمرد واظهار داشت:جا دارد از همه گروههای مردم نهاد وخیرینی که درسطح کشور،استان وشهرستان به این گونه افراد کمک میکنند تقدیر وتشکر ویژه نمایم.

حیدری نژاد همچنین به طرح تحول سلامت نیز اشاره داشت و گفت:این طرح توانسته در حوزه بیماران خاص که دغدغه هایی درحوزه درمان داشتند به کمک دولت وتدبیر وامید ارائه خدمت دهد.

وی همچنین به راهکارهای شناسایی کودکان کار و متکدیان در شهرستان پرداخت و افزود:در راستای شناسایی بیماران خاص ،متکدیان و کودکان کار آمار و اطلاعات کسب نماییم تا براساس آن برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت وبلند مدت صورت گیرد.وی افزور:در شهرستان املش کودکان کار ومتکدیان به ندرت دیده می شوند و زیبنده شهرستان ما نیست که چنین افرادی داشته باشیم و باید برای آنها نیز برنامه ریزی شودو سعی کنیم که از گروههای مردم نهاد استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بعد از شناسایی بیماران خاص،متکدیان و کودکان کار لازم است که عزیزان ما در شبکه بهداشت،بهزیستی،کمیته امداد همکاری و توجه بیشتری نسبت به این افراد داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه آموزش بسیار کمک کننده است و باید سعی کنیم که از آموزش غافل نشویم تا والدین و کودکان جامعه آگاهی بیشتری نسبت به آسیب های اجتماعی داشته باشند افزود:کشور ما کشور اسلامی است ودرکشوی که دین مبین اسلام حاکم است نباید اینگونه آسیب های اجتماعی داشته باشیم.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید