چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ در ۲:۰۸ ب.ظ , کد خبر:   75902

فرماندار شهرستان املش در جلسه شورای اداری:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
ایجاد احداث سد لاستیکی در املش / عملیات آوار برداری از پل کیازنیک املش آغاز شده است

جلسه شورای اداری شهرستان املش با حضور دکتر سید محمد احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان،فرماندار،بخشداران و جمعی از مسوولین برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، دراین جلسه فرماندار شهرستان املش ضمن خیرمقدم گویی به مدعوین درجلسه و تقدیر و تشکر همه آحاد ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن و همچنین از حضور دکتر سالاری استاندار گیلان در افتتاح پروژهای این شهرستان خاطرنشان کرد:با حضور استاندار ۶ میلیارد تومان از ۱۰۲ پروژه عمرانی بااعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان افتتاح ومورد بهره برداری قرار گرفت.

 

محمودی افزود: پروژهای دهه مبارک فجر را شامل؛آب رسانی،افتتاح مسکن روستایی،آبزی پروری،تقویت شبکه برق وگاز رسانی به ۴ روستای ییلاقی عنوان کرد و افزود:انشاا…با مساعد بودن جوی ۴ روستای ییلاقی را با حضوررمسوولین استانی وشهرستان مورد بهره برداری قرار خواهیم داد.

 

وی با اشاره اینکه شهرستان املش حدودتقریبی ۵۰ درصد از اعتبارات سازمان برنامه بودجه به پروژه های نیمه تمام تخصیص یافته است افزود: در آستانه صد درصدی موافقت و موازنه مدیران دستگاههای اجرایی استان با شهرستان هستیم و امیدواریم که این پروژه ها همانند سال های گذشته با همت والای مدیران دستگاهها اجرایی شود و شاهد پیشرفت فیزیکی و بهره برداری ازاین پروژه ها در سطح شهرستان باشیم.

 

محمودی درادامه نرخ بیکاری شهرستان املش را ۹/۴درصد و نرخ اشتغال را ۹۶دهم درصد عنوان کرد وگفت:ما درشهرستان املش توانستیم همه سیاست های ابلاغی حقیقت حاکمه دولت را در حوزه کمیسیون کارا اجرایی کنیم و با جذب ۸ میلیارد تومان از سایر دستگاهها،در راستای مشاغل خانگی به متقاضیان تزریق نمودیم.

 

وی اضافه کرد :متقاضیانی که تحت پوشش دستگاهایی چون بنیاد شهید،بهزیستی و کمیته امداد هستند را نیز براساس ماده ۸۰ با جذب اعتبار تا سقف ۵۰ میلیون تومان محقق خواهد شد و متقاضیان بالای ۵۰ میلیون تومان با کمک ومساعدت استاندار محترم و بانکهای عامل اجرایی می شود.

 

فرماندار املش تصریح کرد:دراین کمیسیون ۷۳ طرح با اعتبار ۸ میلیارد تومان تصویب و پرداخت گردید. فرماندار شهرستان املش درادامه درخصوص ساماندهی آبندانها و لایه روبی انهار اظهار داشت:امیدواریم که با حضور مدیران اجرایی در استان که با صدور بخشنامه وصولی از شخص جناب آقای دکترسالاری استاندار محترم گیلان شیوه نامه های تعمیق آب ،لایه روبی انهار ومنابع آبی شهرستان با همت و قوت هرچه تمامتر در دستور کار کارگروه شهرستان قرار گیرد.

 

دکتر محمودی احداث پل کیازنیک که براثر سیل خرابی و خسارت به بار آورده بود خاطرنشان کرد:مقدمات آوار برداری انجام گرفته است وانشاا…با تخصیص اعتبارات لازم راه ارتباطی املش به لنگرود و مناطق ییلاقی مرتفع شود.

 

فرماندار املش با بیان اینکه۳۵۰۰هکتار از مزارع شهرستان املش از آبهای روان و چشمه ها تامین می شوند خواستار احداث سد لاستسکی برای تامین آب زراعی در فصل خشکسالی شد.وی همچنین به خواستار تمهیدات بیشتر مسوولان استان را نسبت به جاده شلمان به املش که میتواند تبادلات اقتصادی را به شهرهای همجوار را داشته باشد،خواستار شد.

 

دکتر محمودی فرماندار شهرستان املش به عدم پرداخت بیمه محصولات کشاورزی به کشاورزان باغات گردو ،فندق وچای اشاره داشت وافزود:این محصولات براثر سرما خسارت دیده اند و امیدواریم که بیمه این محصولات با همت مسوولان به کشاورزان عزیز پرداخت شود.

وی در پایان افزود:انشاا…که با حضور مسوولین استانی به شهرستان املش شاهد بالندگی و رونق تولید وتجاری در این شهرستان باشیم.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید