چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ در ۳:۱۶ ب.ظ , کد خبر:   79392

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
اولین جلسه کارگروه ثبت وقایع حیاتی ۹۸ شهرستان املش برگزار شد

اولین جلسه کارگروه ثبت وقایع حیاتی شهرستان املش به ریاست معاون سیاسی اجتماعی فرماندار برگزار شد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، این نشست با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار املش ، بخشداران شهرستان املش ، رئیس ثبت احوال، و سایر اعضای این کارگروه تشکیل شد حیدری نژاد اظهار داشت:با توجه به اینکه وقایع حیاتی از نیازهای مهم و اساسی جامعه و برنامه ریزان کشور است که با هویت و ملیت مردم گره خورده است لذا باید برای ثبت به موقع وقایع حیاتی در جامعه فرهنگ سازی شود، زیرا این امر بستر مناسب برای تصمیم گیری و برنامه ریزی را برای مسئولان فراهم می کند.

 

 

در ادامه این جلسه، شریف زاده رئیس ثبت احوال املش گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام گرفته توسط این اداره در سال ۱۳۹۷ و سه ماهه اول سالجاری و نیز آمار ازدواج؛ تولد و متوفیان ؛ سال ۱۳۹۷ و سه ماهه نخست سال ۱۳۹۸ را به تفکیک علل آنها برای حاضرین ارائه نمودند.

 

وی افزود: آمار واطلاعات ثبت احوال املش آنالیز شده و هیچگونه ثبت نادرستی وجود ندارد.

 

شریف زاده  آمار و گزارش ثبت احوال شهرستان املش را در سال ۹۶ و۹۷ به قرار زیر بیان کرد: آمارآنالیز شده ولادت از سال ۷۱ تا۹۶ همچنان با روندکاهشی مواجه است و این زنگ خطری برای افزایش جمعیتی می باشد.

 

وی با بیان اینکه در خصوص ازدواج و طلاق ها نیز روند نزولی را سیر می کند افزود:جمعیت شهرستان املش به ۴۲هزارو ۵۴۶نفر رسیده است.

 

شریف زاده آمارولادت سال ۹۶تا۹۷ (پسر-دختر)را افزایش نوزاد پسر با ۶/۱رشد عنوان کرد و افزود:آمار فوتی نیز درسال گذشته ۴/۱کاهش را نشان می دهد و بیشتردرجمعیت روستایی افزایش فوتی وجود دارد.

 

رئیس ثبت احوال شهرستان املش افزود: با توجه به تلاش اعضای شبکه اعلام آمار ثبت ولادت در مهلت قانونی ۱۰۰درصد و ثبت وفات ۹۹/۷۵صدم درصد در سال ۹۷ میباشد از میانگین هدف گذاری کشوری بالاتر می باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: ما باید تلاش کنیم تا سن امید به زندگی را در جامعه روستایی افزایش دهیم .

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید