چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

مدیر کل انتقال خون گیلان در گفتگوبا رانکوه نیوز

تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۷ در ۱:۲۱ ب.ظ , کد خبر:   71510
انتخاب اداره کل انتقال خون گیلان بعنوان دستگاه برگزیده در جشنواره شهید رجایی

اداره کل انتقال خون استان گیلان در جشنواره شهید رجایی به جهت بیشترین رشد در شاخصهای اختصاصی و عمومی سال ۹۶ میان دستگاههای اجرایی استان برگزیده شد.

 

 

احمد مرادی مدیر کل انتقال خون در حاشیه این مراسم در گفت گو با خبرنگار رانکوه نیوز  توفیق کسب این رتبه را مرهون تلاشهای خستگی ناپذیر همکاران انتقال خون استان دانست و از زحمات آنان قدردانی کرد.

 

 

وی افزود: به واسطه عملکردهای خوبی که  انتقال خون گیلان در سال ۹۶ ، به جهت افزایش اهدا کنندگان؛ بابت تکریم واحترام به اهدا کننده گان ؛ برنامه ریزی در پخش خون،مدیریت بیمارستانی، باعث این موفقیت در مجموعه انتقال خون شد.

 

مرادی با اشاره  به دریافت ۸۴۰۰۰ سی سی خون در سال ۹۶  تصریح کرد: طبق پیش بینی و نظر سازمان این رقم در امسال را به ۷درصد افزایش دهیم.

 

مدیرکل انتقال خون گیلان بیان داشت: انتقال خون گیلان مانند ۱۸استان برای استفاده از مشتق پلاسمای دارو های انسانی،به شرکت آلمانی بیو تست ارسال می شود،و برای بیماران هیموفلی و بیماران خاص  تهیه می شود،،شرکت بیوتست آلمان، پلاسماهای اهدایی پس از فرآوری، تبدیل به داروهای مورد نیاز بیماران شده و داروهای تولیدی به کشورمان بازگردانده می شود تا با مجوز وزارت بهداشت کشورمان از طریق داروخانه های مجاز در اختیار بیماران ایرانی قرار بگیرد.

 

عکس و خبر: ابوالفضل شکری

 

 

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید