چای شما

تاریخ انتشار : ۸ شهریور ۱۳۹۳ در ۸:۲۲ ب.ظ , کد خبر:   7069
المپیاد پزشکی جهان در ایران

حمید گورابی، رئیس پژوهشگاه رویان، که ریاست پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تحقیقاتی رویان را بر عهده دارد، در نشست خبری خود از ارائه ۲۲۲ طرح تحقیقاتی از ۳۷ کشور جهان در این جشنواره، خبر داد.

به گزارش صبح رانکوه به نقل ا  پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس پانزدهمین جشنواره بین‌المللی رویان با اشاره به برگزاری این جشنواره از ۱۲ تا ۱۴ شهریورگفت: ۲۲۲ طرح تحقیقاتی از ۳۷ کشور جهان در این جشنواره ارائه شده است که کشورهای آمریکا و ایران بیشترین سهم را دارا هستند.

وی گفت: بیشترین طرح‌ های تحقیقاتی از کشورهای آمریکا با ۲۹ ، ایران با ۲۲، چین با ۱۷ ، ایتالیا ۱۵ ، ژاپن ۱۴، هند با ۱۳ و انگلستان با ۱۲ طرح به جشنواره رویان فرستاده شده است.

رئیس پانزدهمین جشنواره بین‌المللی رویان، با بیان اینکه ۸ نفربه عنوان برنده جشنواره بین‌المللی تحقیقاتی رویان انتخاب شده‌اند، گفت:خانم پروفسور «سوفیه روسو» از کشور فرانسه برنده گروه ژنتیک و آندرولوژی، خانم پروفسور«کریستین هنس» از کشور هلند برنده گروه اخلاق پزشکی، پروفسور گوهینگ بان از کشور آمریکا برنده گروه جنین شناسی و بیوتکنولوژی، خانم پروفسور «کریستیان آمورین» از کشور بلژیک برنده گروه ناباروری، خانم پروفسور «میلنا بلین» از کشور هلند برنده گروه سلول‌های بنیادین، خانم پروفسور «آنه بقون ون اوقکوقن» از کشور فرانسه برنده گروه سلول درمانی، دکتر «سیده نفیسه حسنی» برنده طرح برگزیده ایرانی  و دکتر «روح‌ الله فتحی» دیگر برگزیده ایرانی به شما می‌ رود.

وی همچنین افزود: در کنار پانزدهمین جشنواره بین‌المللی رویان، پانزدهمین کنگره بین‌المللی پزشکی تولید مثل و دهمین کنگره بین‌المللی سلول های بنیادین نیز برگزار می‌شود.
گورابی با بیان اینکه مقالات ارائه شده در حوزه پزشکی تولید مثل و سلول های بنیادین از ۴٫۵ تا ۱۴٫۵ امتیاز علمی برای شرکت‌ کنندگان دارد، گفت: در مجموع ۷۳۹ مقاله به دبیرخانه این دو کنگره رسیده است که نسبت به پارسال ۹۰ مقاله افزوده است.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید