چای شما
تاریخ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۰:۱۶ ب.ظ , کد خبر:   82153

فرماندار املش در مراسم افتتاح پروژه‌های شهرستان املش

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
افتتاح ۶۶ پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریال در املش

فرماندار املش در مراسم افتتاح پروژه‌های شهرستان املش از افتتاح ۶۶ پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۱۲۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت امسال در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: پروژه‌های مورد بهره‌برداری در حوزه‌های مختلف عمرانی، درمانی، خدماتی و کشاورزی است.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز،یونس محمودی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در شهرستان املش ۹٫۵ درصد و اشتغال آن ۹۰٫۶ درصد است، افزود: با توجه به اینکه این شهرستان فاقد شهرک‌های صنعتی عریض و طویل بوده و فقط با دو ناحیه کوچک صنعتی و کارخانه‌های فعال در حوزه کشاورزی این ره‌آورد در سطح املش رقم خورده است.

 

وی با بیان اینکه شهرستان املش با دارا بودن سه هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی شالیزاری همگی یکپارچه‌سازی شده است، گفت: بالغ‌بر ۴۸ درصد استخرها و منابع آبی زراعی در این شهرستان تعمیر و لایروبی شده که امسال در فصل کم‌آبی کمک بزرگی برای کشاورزان بوده است.

 

فرماندار املش با اشاره به اینکه این شهرستان در حوزه تولید محصولات استراتژیک چای، فندق، مرکبات و برنج فعال است، بیان کرد: در سال گذشته میزان استحصال فندق از ۲۱۰۰ تن به ۲۸۰۰ تن با ۳۰ درصد رشد رسیده است.

 

وی از فعالیت ۳۶ کارخانه چای سازی در املش و استحصال ۲۱ هزار تن چای خبر داد و خاطرنشان کرد: در حوزه چای ۲۵ درصد از استحصال چای کشور از املش به بازار عرضه می‌شود.

 

محمودی میزان برخورداری از توسعه و رشد گازرسانی در املش را ۹۴٫۵ درصد، آب مطمئن و پایدار را ۸۱٫۶ درصد، در حوزه برق ۱۰۰ درصد و آسفالت راه روستایی را ۴۹ درصد اعلام کرد.

 

پتانسیل شهرستان املش در حوزه کشاورزی و گردشگری

معاون امور اقتصادی استانداری گیلان نیز در این مراسم  با اشاره به راه‌اندازی بخش اطفال در بیمارستان نیکوکار املش آن را کار بزرگی در حوزه سلامت دانست و اظهار کرد: استحقاق مردم بیش از آن چیزی است که با افتتاح پروژه‌ها به آن‌ها برمی‌گردانیم.

 

آرش فرزام صفت بر لزوم اهتمام بیشتر مسؤولین برای خدمت‌رسانی و جلب رضایت مردم تأکید کرد و افزود: شهرستان املش از حیث کشاورزی و گردشگری بسیار حائز اهمیت است که می‌توان با سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری به ایجاد اشتغال و رونق چرخه اقتصاد مردم کمک کرد.

 

وی با اشاره به پیگیری مطالبات مردم گفت: برای توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای شاخص‌های شهرستان املش نیازمند تلاش بیشتر در سایه همکاری و همدلی است.

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید