چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۴ شهریور ۱۳۹۸ در ۴:۲۸ ب.ظ , کد خبر:   82118

مدیرعامل شرکت آبفار گیلان خبر داد:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
افتتاح ۲۳ طرح تامین آب آشامیدنی و توسعه شبکه آبرسانی روستایی گیلان در هفته دولت

مدیرعامل شرکت آبفار گیلان از افتتاح ۲۳ طرح تامین آب آشامیدنی و توسعه شبکه آبرسانی روستایی این استان با اعتباری افزون بر۱۳۰ میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، محب علی رنج ور، در گفتگوی ویژه خبری ساعت ۲۰ شبکه باران اظهار داشت: شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی را ۷۶٫۱۷ درصد عنوان کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح ها ۰٫۱۹ درصد به شاخص بهره مندی آب شرب روستایی استان افزوده می شود .

 

 

وی، جمعیت بهره مند از این تعداد طرح را بیش از ۱۹ هزار نفر در سطح ۲۸ روستا ذکر کرد و افزود: از این روستاها تعداد ۷ روستا با جمعیتی بالغ بر یکهزار و ۷۰۰ نفر فاقد آب شرب بودند که به مناسبت هفته دولت به آن ها آبرسانی شده است.

 

 

رنج ور، حجم عملیاتی این طرح ها را شامل اجرای ۶۵ کیلومتر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع، حفر ۴ حلقه چاه، بهسازی ۲ دهنه چشمه، احداث ۴ باب مخزن، ۱۱ واحد ایستگاه پمپاژ و ۵ سیستم گندزدایی آب شرب اعلام کرد.

 

 

مدیرعامل شرکت آبفار گیلان، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در سال های گذشته از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت آبرسانی به روستاها استفاده کرده، در خصوص طرح های فاضلاب نیز گفت:  در حال حاضر ۴ باب تصفیه خانه فاضلاب در روستاهای پاشاکی لاهیجان، ویرمونی آستارا، مسکن مهر تالش و مسکن مهر آستانه اشرفیه در مدار بهره برداری است.

 

 

وی افزود: پیش بینی شده بود از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی ۵ باب تصفیه خانه فاضلاب تا پایان برنامه ششم توسعه در گیلان احداث شود اما به علت توقف در تزریق اعتبارات از سوی بانک توسعه اسلامی فعلاً کار احداث این تصفیه خانه ها متوقف شده است.

 

 

رنج ور، با اشاره به اهمیت حفظ و استفاده بهینه از منابع آبی، گفت: در همین راستا اطلاع رسانی به روستاییان در خصوص استفاده صحیح از آب شرب و عدم استفاده از آب آشامیدنی برای مصارف کشاورزی و آبیاری باغات و همچنین ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب بطور مداوم توسط شرکت آبفار استان انجام می شود.

 

 

وی، مجتمع سازی جهت آبرسانی به روستاها را اقدامی در راستای حفاظت از منابع آبی عنوان کرد و گفت: در قالب طرح جامع آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای گیلان بعنوان بزرگ ترین طرح آبرسانی روستایی کشور، مجتمع هایی در سطح روستاهایی که از سفره های غنی آب زیرزمینی برخوردارند، احداث شده است.

 

 

مدیرعامل شرکت آبفار گیلان، بهره مندی از ظرفیت تصفیه خانه بزرگ آب سنگر جهت تامین آب شرب روستاهای جلگه ای شهرستانهای رشت، صومعه سرا و شهرستان های شرق گیلان را یکی دیگر از اقدامات مهم جهت حراست از منابع آبی استان برشمرد.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید