چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ در ۸:۳۵ ب.ظ , کد خبر:   79593

رئیس جهاد دانشگاهی گیلان در گفتگو با رانکوه نیوز عنوان خبر داد؛

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
ارائه ۳۰طرح فناورانه توسط جهاد دانشگاهی گیلان

رئیس جهاد دانشگاهی گیلان ا ز ارائه ۳۰طرح فناورانه توسط همکاران جهاد دانشگاهی خبر داد.

 

 

دکتر جمال زاده در گفتگو با خبرنگار  رانکوه نیوز اظهار داشت :یکی از بحث هایی که جهاد دانشگاهی مغفور مانده است اینست که جهاد گستره پراکنش زیرساخت های دراختیار جهاد قرار گرفته اندک است.

 

وی افزود:مادر خیلی از فعالیت های جهاد دانشگاهی کشورچه در آموزش و پژوهش از میانگین پژوهشی که متعلق به جهاد دانشگاهی است بسیار پایین هستیم.

 

دکترجمال زاده خاطرنشان کرد:استان گیلان در فراگیری های آزاد ۱۱هزار نفر است که نشان دهنده آن است که زیرساخت های خوب دراستان گیلان پخش نشده است.

 

وی اظهار داشت:آنچه که دستگاههای اجرایی میتوانند بعنوان آموزش های بلند مدت و کوتاه مدت باشد اینست که آموزش های پژوهش نیاز به اطلاع رسانی در شهرهای مختلف دارد.

 

رئیس جهاد دانشگاهی گیلان درادامه هدف گذاری ها را در قسمت جنوبی استان رودبار و لوشان-غرب استان درمحدوده تالش و شرق رودسر و چاف وچمخاله بیان کرد و افزود: دراستان گیلان پژوهشکده محیط زیست و جهاد دانشگاهی ،پژوهشکده ملی است که محل استقرار در استان گیلان است و باعث شناخته شدن فعالیت های پژوهشکده شده است.

 

وی همچنین فعالیت های بلند مدت جهاد دانشگاهی را مرکز موسسه آموزش عالی در استان و چهار مرکز علمی کاربردی در شهرهای لنگرود-رودسر-انزلی و رشت با ۳۵۰۰دانشجودرحال تحصیل برشمرد وافزود:یکی از فعالیت هایی که جهاد دانشگاهی قراراست توسعه دهد آموزش های کوتاه مدت تخصصی است.

وی برنامه کلیدی جهاد دانشگاهی در سالجاری را منطبق بر برنامه های ۵ ساله کشور ارزیابی کرد و افزود: مادر آموزش کوتاه مدت ووپژوهش از میانگین کشوری فاصله داریم و پیش فرض ما اینست که با توسعه فعالیتها ۲۵درصد تفاوت را کاهش دهیم و فراگیرهای دولتی و عمومی را به ۷۰۰۰نفر اختصاص دهیم.

 

دکتر جمال زاده با بیان اینکه دربحث پژوهش استان گیلان ۲۰۸۰بود وامسال به لحاظ درآمد و فعالیت ها به ۶۰۴۰برسانیم یادآور شد:امسال ۳۰طرح فناورانه توسط همکاران جهاد دانشگاهی درحضور مقام معظم رهبری بیان شد وطبق دستور ایشان به مجلس راه یافتند ودراین راستا۱۵ میلیون یورو ازصندوق ذخیره ارزی برای این بخش تولید فناوری اختصاص یافت

 

وی اضافه کرد:یکی از طرح فناوریها که جدا سازی آب شور و آب همراه نفت اختصاص به پژوهشکده محیط زیست گیلان دارد که محل پروژه فلات غاره در منطقه خوزستان است که این پژوهشکده طرح میلیاردی در منطقه مکران دارد اما دراستان گیلان هنوز بواسطه اینکه زیرساخت ها معنا پیدا نکرده باید بگردیم تا زیرساخت ها را بشناسیم.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید